15 серпня 2022, 15:15, Агрохімія

Експерт розповів, який протруйник для озимих зернових краще обрати

Плануючи посів озимих зернових колосових культур, важливо особливу увагу приділити протруюванню посівного матеріалу. Такий підхід забезпечить отримання здорових, сильних та рівномірних сходів, що є важливою передумовою подальшого повноцінного розвитку. Про це розповіли фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

Значна частка патогенів передається через посівний матеріал. Так, за результатами досліджень, проведених в «Інституті здоров’я рослин» у 2022 р. на зразках посівного матеріалу зернових було виявлено збудників Alternaria spp., Fusarium spp.; також доволі часто зустрічалося насіння, уражене бактеріозом. Крім того, деякі патогени можуть зберігатися у ґрунті та на пожнивних рештках і уражувати сходи, перешкоджаючи їх повноцінному росту та розвитку. 

«Значною проблемою на ранніх етапах вегетації для культури є й ґрунтові та ранньопіслясходові шкідники: вони пошкоджують насіння та молоді проростки фізично, що в підсумку негативно відбивається на густоті посівів та на їх загальному стані. Тому, щоб попередити шкоду від цього комплексу загроз, перевагу якнайкраще віддати комплексним протруйникам, які одночасно забезпечать контроль і поширених хвороб, і ґрунтових та ранньопіслясходових шкідників», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Тому фахівець рекомендує для обробки посівного матеріалу зернових колосових культур комплексний інсекто-фунгіцидний протруйник Паскаль (флудиоксоніл, 50 г/л + тебуконазол, 30 г/л + азоксистробін, 20 г/л + тіаметоксам, 250 г/л). Завдяки оптимально підібраному складу препарат здатен контролювати максимально широкий спектр шкодочинних організмів.

«Поєднання діючих речовин в протруйнику Паскаль дозволяє не лише контролювати максимальний спектр хвороб та ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників, але й попереджує ризик виникнення у них резистентності. Крім того він забезпечує додатковий фізіологічний та стимулюючий ефект, що дозволяє отримати здорові рівномірні сходи озимих», — підсумував представник UKRAVIТ.

Читайте також: Експерт розповів, як захистити сад від небезпечного шкідника

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2022 р.