Як окупити зерносушарку за один сезон — досвід фермера
Андрій Капріца, керівник ФГ «Флора А.А.» із Вінниччини, під час конференції Re:farm-2023 розповів, що у сезоні 2022 вдалось побудувати та запустити зерносушарку і ще й окупити її за один сезон.
Детальніше читайте в матеріалі «Андрій Капріца: В цьому сезоні ми сушили кукурудзу безкоштовно».
Так, весь проєкт будівництва зерносушарки — від формулювання ідеї до запуску сушіння кукурудзи — обійшовся в 7,1 млн грн. При цьому вдалось вийти на середню собівартість зняття одного тонно/відсотка вологості в 40 грн.
Як зазначив Андрій Капріца, собівартість сушіння 1 т/% залежить від кількох факторів. По-перше, це температура повітря (в ФГ «Флора» починали сушити при температурі повітря +20°C, а закінчили при -6°C — -4°C). По-друге, різна вологість зерна та різні пелети.
Також, за його словами, у вартість входить ціна електроенергії, зарплата та інші витрати. Тому в середньому собівартість сушіння 1 т/% становить 40 грн. При цьому середня ціна сушіння по Україні становить 150 грн т/%. Тобто з 1 т/% виходить 110 грн чистого заробітку.
«Ми у 2022 р. пересушили 4,8 тис. т кукурудзи з середньою вологістю 27%. Або 62400 т/%. Множимо це число на 110 грн заробітку і отримуємо майже 7 млн грн. Тобто оцей «велосипед», як я називаю його, окупився нам за один сезон. Враховуючи ще те, що ми посушили близько 1,5 тис. т кукурудзи від моїх колег, то свою кукурудзу ми сушили безкоштовно», — підрахував фермер.
Наступного року фермерська сушарка в ФГ «Флора А.А.» приноситиме лише прибуток. Тому наразі фермер планує збільшувати майданчик для вивантаження кукурудзи.
Читайте також: Зерносховища забиті пшеницею — фермери не можуть продати врожай
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.