Реклама

В Україні диспаритет цін на пшеницю

20 серпня 2023 424 0
В Україні диспаритет цін на пшеницю
Kurkul.com

Міністерство аграрної політики та продовольства України прогнозує що валове виробництво зернових цього року складе 56,4 млн т, що на 1 млн т більше, ніж торік. Зокрема врожай пшениці становитиме 20,94 млн т.

Середня врожайність пшениці по Україні наразі 4,62 т/га. На Хмельниччині врожайність пшениці перевищує середню по Україні та становить 6,7 т/га.

Попри таку високу урожайність вирощувати пшеницю нерентабельно. Про це розповів агроном одного із підприємств Хмельниччини Іван Перчук.

«Ми цього року підрахували — вона (пшениця — ред.) рентабельності майже не має. Ціна на міндобрива підвищилась, а ціна на пшеницю зменшилась», — зазначив агроном.

Порівняно з попереднім роком, подорожчали азотні мінеральні добрива, пальне, запчастини, зросла орендна плата за паї та зарплата працівників.

«Пішов диспаритет цін. Всі затрати, які потрібні для вирощування сільськогосподарських культур, виросли в рази. Якщо брати щодо міндобрива — втричі виросли, порівняно з 2021 роком», — розповів директор агрофірми Володимир Бондарук.

За його словами, собівартість вирощування тонни пшениці — шість з половиною тисяч гривень. А купують її на тисячу дешевше. Така ситуація через обстріли й блокування експорту українського зерна росіянами в усій Україні.

Хоча собівартість вирощування пшениці значно перевищує ціну, яку за неї пропонують цього року, у господарстві не відмовлятимуться її вирощувати. Вона потрібна для сівозміни й для тваринництва.

«Ми дотримуємось сівозміни. Навіть якщо вона буде нам невигідна якимсь чином, нам потрібен попередник, хороший попередник під другі культури. Такі, як цукровий буряк, соя. Якщо ми не будемо дотримуватись сівозміни, то інші культури будуть падати в урожайності», — пояснив агроном.

Зі слів виконавчого директора, збалансовувати прибутки й видатки цього року дозволяє тваринництво.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама