Тернопільська облрада проти зняття мораторію на продаж землі

26 червня 2015 50 0
Тернопільська облрада проти зняття мораторію на продаж землі
Dozor.kharkov.uaТернопільська облрада проти зняття мораторію на продаж землі

Тернопільська облрада закликала керівництво держави не скасовувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель, передає «УНІАН».

Про це йдеться у зверненні до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана та прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, прийнятому сьогодні на сесії обласної ради. За нього проголосували 74 з 76 зареєстрованих депутатів.

У зверненні депутати зазначили, що сільськогосподарські землі — це не просто джерело інвестицій, а єдиний стратегічний ресурс нації, який не підлягає відтворенню та від якого залежить продовольча безпека і геоекономічна роль України у світі.

Вони також висловили переконання, що зняття з 2016 р. мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення не піде на користь селянам і фермерам, малим і середнім підприємствам, які внаслідок різкої девальвації гривні і подальшого зростання цін втратили заощадження і не мають вільних коштів для того, щоб прийняти участь у приватизації землі.

«Зняття мораторію невигідно державі і власникам сільськогосподарських паїв, адже, знову ж таки, внаслідок знецінення національної валюти вартість землі істотно впала, а отже, надходження від її продажу будуть меншими, ніж очікувалося. Крім того, бази даних Державного земельного кадастру досі не сформовані, тому економічна оцінка більшості земель не встановлена, що відкриває широкі можливості для спекуляцій і корупції. Єдиними групами, зацікавленими у форсуванні приватизації землі, є аграрні олігархи і великі транснаціональні агрокомпанії, які, користуючись глибокою економічною кризою і зубожінням українців, сподіваються скупити українські землі задешево », — переконані депутати.

Вони також висловили застереження, що узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення може перетворити Україну на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі найманців, а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

«Уряд повинен нарешті навчитися залучати іноземні інвестиції в українську економіку без продажу стратегічних національних ресурсів і підприємств шляхом створення сприятливих регуляторних умов для бізнесу», — наголосили депутати.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою