Реклама

Через складнощі з логістикою зріс попит на зберігання у зерносховищах

2 жовтня 2023 72 0
Через складнощі з логістикою зріс попит на зберігання у зерносховищах
Kurkul.com

Україна зустріла сезон з меншими залишками зерна в порівнянні з попереднім роком. Проте гарний врожай ранніх зернових та відсутність активного експорту вже заповнили частину зерносховищ.

Про це йдеться у спецпроєкті «Нерівномірний попит на зберігання зерна та здешевлення сушіння — що відбувається на ринку елеваторних послуг» на Elevatorist.com.

Як зазначив директор з роботи елеваторів компанії «НІБУЛОН» Валерій Реуцой, якщо зараз в Україні є надлишок елеваторних потужностей, то пізня зернова група цей надлишок ліквідує. Через складну ситуацію з експортними відвантаженнями попит на зберігання на зерносховищах зріс.

«Чому? Тому що зменшився експорт. Урожай ранньої зернової групи був не такий по якості, як би хотілося, але щодо врожайності — то вона доволі висока. Експортують мало, значить, залишків лишається багато. До того ж йде пізня зернова група, потрібно теж її десь зберігати. І сьогодні очікування по пізнім зерновим теж у нас непогані. Тому прогнозуємо, що все ж таки попит на зберігання буде доволі високий», — зазначив Валерій Реуцой.

В компанії «Прометей» теж відмітили збільшення попиту на зберігання на елеваторах, та пояснюють це бажанням аграріїв дочекатися кращих цін.

«Попит на зберігання зерна високий, оскільки вартість, особливо, зернових культур, низька. Не кожен фермер має місткості для зберігання, щоб дочекатися підвищення цін і пізніше реалізувати свою продукцію, тому вони користуються послугами елеваторів», — зазначили в компанії.

Також на елеваторах ГК «Прометей» зріс попит і на доробку зерна в порівнянні з минулим роком.

«Ціни на засоби захисту рослин від бур'янів високі, і не всі сільгоспвиробники, особливо, фермери-одноосібники, мають кошти для достатньої обробки полів, тому, відповідно, рівень смітної домішки в такій продукції високий і потребує доробки до базисних показників», — пояснили в «Прометеї».

Читайте також: Під час війни елеватори втратили до 90% спеціалістів

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама