18 жовтня 2023, 11:00, Україна

Фахівці визначили пріоритети у відновленні сільського господарства України

Уряд України визначив сільське господарство як ключову галузь, яка має зробити значний внесок у відновлення України. Для повного розвитку потенціалу української аграрної промисловості знадобиться широка співпраця з багатьма зацікавленими сторонами.

Про це йшлося під час міжнародної аграрної конференції «Поля змін: окреслення шляху українського сільського господарства», яку провели асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» та корпорація AGCO в Брюсселі. Про це пише Traktorist.ua.

Захід зібрав понад 120 учасників — ключових політичних осіб України і ЄС, лідерів аграрного бізнесу та представників фінансових установ. Вони поділилися досвідом та обговорили підтримку України, зокрема відновлення агросектору та майбутні напрямки інтеграції до ЄС.

«Ми сподіваємося, що конференція стане трампліном для прискорення фінансування та реалізації конкретних дій у всіх сферах розвитку українського сільського господарства та аграріїв, які підтримуватимуть майбутню глобальну продовольчу безпеку», — зазначив Фредерік Дев'єн, віце-президент з фінансів та регіональний керівник у Європі корпорації AGCO.

Керівник європейського офісу УКАБ Назар Бобицький зауважив, що український бізнес сподівається, що інституційна рамка Європи щодо відновлення України, якою має стати програма «Ukraine Facility», допоможе нашій країні пройти величезні випробування у напрямку відновлення економіки, навіть коли ще триває війна.

Своєю чергою генеральний директор агрокомпанії ІМК Алекс Ліссітса окреслив негайні кроки, які потрібно реалізовувати аграріям України вже сьогодні.

«По-перше, ми маємо пріоритезувати зусилля щодо мінімізації втрат, завданих війною. По-друге, необхідно запровадити програму цільової фінансової допомоги с/г підприємствам та агробізнесу України за підтримки фінансових установ. По-третє, варто інвестувати в заходи безпеки для с/г активів та інфраструктури в регіонах, які постраждали від війни, щоб зменшити ризик подальших втрат через нестабільність», — зазначив Алекс Ліссітса.

Читати за темою: Безоплатне насіння, юридична допомога та досвід — якої підтримки бракує аграріям

Під час панельної дискусії, присвяченій темі залучення коштів,  було озвучено багато ініціатив і зобов’язань щодо фінансування.

«Нам потрібне оновлене відчуття терміновості та спрощені процедури, щоб зрозуміти, як ці гроші надходять на рівень аграріїв. Розподіл ризиків і доступніші умови кредитування вимагають більшої координації між міжнародними фінансовими установами та місцевими банками», — додала Анна Наплоха, генеральний директор AGCO Finance.

AGCO прагне бути ключовою зацікавленою стороною в цьому процесі та продовжуватиме співпрацю з UCAB для створення огляду доступних схем фінансування та критеріїв прийнятності, що стане першим кроком до більшої прозорості та збільшення перспектив для українських аграріїв.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.