Реклама

Ситуація з цінами на зернові наразі розвивається в негативну сторону — експерт

2 лютого 2024 3523 0
Ситуація з цінами на зернові наразі розвивається в негативну сторону — експерт
Kurkul.com

Ситуація з цінами на зернові наразі розвивається в негативну сторону. Чому так? По-перше, наприкінці минулого року виробники в очікуванні вигіднішої пропозиції «притримали» товар. А зараз, коли потрібні гроші на посівну, кинулися продавати збіжжя. Така активність агрокомпаній стимулювала і трейдерів виходити на зовнішній ринок.

Про це розповів директор консалтингової компанії Barva Invest Юрій Гаврилюк у матеріалі  «Трейдери знижують ціни на пшеницю та кукурудзу — кажуть у ПУСК. Розбираємось, чи справедливі звинувачення», пише Kurkul.com.

«Саме така поведінка обвалила ринок кінцевого попиту (говоримо лише про найближчі напрямки, тобто Середземне море або Північна Африка) приблизно на 15 доларів на тоні», — додав експерт.

Крім того, зниження попиту зі сторони Китаю та Східної Азії, наявність піратів у Червоному морі також боком виходять українському фермерові. За словами Юрія Гаврилюка, через ризики у Червоному морі  зерно додало у фрахті приблизно тих самих 10, а то й більше доларів. 

За прогнозом Юрія Гаврилюка, в найближчій перспективі очікувати подорожчання зернових не варто. На даному етапі дуже важко знайти фактори, які б позитивно вплинули на зростання цін. 

  • По-перше, якщо йдеться про кукурудзу, наслідки погодних ризиків, які можуть бути в країнах-конкурентах (а зараз мова виключно про Латинську Америку), можуть наступити трошки пізніше. Перша кукурудза в Аргентині буде вже з березня. І це додатковий тиск.
  • По-друге, ще дуже багато не проданої кукурудзи в Америці, немає достатнього попиту.
  • По-третє, Китай вже успішно законтрактований зі сторони Бразилії, яку вони акредитували. Можливо ще й Аргентину акредитують в цьому сезоні, бо ведуться активні перемовини. Все це створює додаткову конкуренцію для українського зерна. 

«Звісно, у виробника своя калькуляція. І коли він розуміє, що наблизився до рівня собівартості, просто припиняє продавати. І це зупиняє падіння. Але це не є приводом для зростання ціни. Саме тому ми зараз прогнозуємо ось такий боковий тренд: коли у фермера ще є альтернатива, він продає сою, яка ще поки не впала в ціні, і соняшник, який залишається активним на внутрішньому ринку», — пояснив директор консалтингової компанії Barva Invest.

Читайте також: Високі врожаї дали не маржу, а збиток, — досвід українських аграріїв

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама