Однією з найпоширеніших схем «чорного» експорту зерна з України є використання фіктивних підприємств, які оформлені на підставних осіб.
Про це заявив заступник генерального прокурора України Дмитро Вербицький, передає РБК-Україна.
Як уточнив посадовець, такі підприємства створюють для продажу зерна, яке придбане за готівку у фермерів здебільшого за заниженою вартістю. А після того, як збіжжя залишає межі України, його перепродують декілька разів, і воно вже легально потрапляє до кінцевого споживача.
За словами Дмитра Вербицького, аби зменшити нелегальний експорт зерна, в Офісі генерального прокурора України діє міжвідомча група з питань протидії кримінальним порушенням на ринку зерна.
«Наша група працює на упередження, щоб нелегально зерно не виходило з країни. Це по-перше. Ми контролюємо правоохоронні органи та координуємо їх для того, щоб вони швидко реагували, якщо зерно нелегально купляється за готівку, не сплачуються податки й за підробними документами намагаються вивезти його за заниженою вартістю», — підсумував посадовець.
Читайте також: Україна продала на зовнішній ринок 47,7 млн т зерна
До слова, на початку травня 2024 р. Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкти №10168-2 та 10169-2 про боротьбу з «чорним зерном» та неповерненням валютної виручки.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.