12 серпня 2024, 09:30, Агрохімія

Насіння пщениці та ячменю страждає від хвороб — рекомендації захисту

З досліджень в Ukravit Institute  виявилось, що до 17% зразків пшениці були уражені альтернаріозом та до 13% - фузаріозом. Дещо менше, 7% та 3%, відповідно септоріозом і твердою сажкою.

Про це повідомив керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit Олександр Мигловець.

Щодо насіння ячменю, то він також найбільше потерпає від альтернаріозу – на рівні 9-15%, трішки менше, 11%, – від гельмінтоспоріозу; також спостерігається незначне ураження бактеріозом – до 3%.

«Які патогени та в яких комбінаціях можуть знаходитися на вашому насінні – невідомо. Тому, щоб культури не постраждали на ранніх етапах вегетації, посівний матеріал необхідно дослідити і застосувати протруйники на основі відповідних діючих речовин.  Крім того, наприклад, види сажки контролюються винятково протруйниками. Тому без протруювання напередодні посівної в будь-якому випадку не обійтися», - додає він.

Для надійного контролю сажкових, особливо карликової, та інших небезпечних хвороб Олександр рекомендує віддати перевагу трьохкомпонентному протруйнику Лайвіт (протіоконазол, 50 г/л + дифеноконазол, 50 г/л + піраклостробін, 25 г/л). Протіоконазол у його складі – системна діюча речовина, що володіє захисними, лікувальними та викорінюючими властивостями та контролює хвороби, викликані збудниками із класів Аскоміцети, Базидіоміцети та Дейтероміцети. Вона блокує синтез ергостеролу, що призводить до морфологічних та функціональних змін клітинної стінки у патогенів. Дифеноконазол володіє системною дією і порушує процес диметилювання під час синтезу ергостеролу, що призводить до припинення росту міцелію та загибелі патогенів. Піраклостробін – локально-системний фунгіцид із трансламінарними властивостями, який блокує дихання патогена та його здатність виробляти енергію і призводить до порушень важливих біохімічних процесів в його організмі, внаслідок чого припиняється проростання спор та ріст росткових трубок.

Читайте також: До 14% посівів цукрових буряків уражено церкоспорозом 

© Юлія Маковей, Kurkul.com, 2024 р.