Протягом чотирьох років аграрій Петро Далаков з Одещини намагався відновити лісосмуги навколо своїх полів. Про це пише SuperAgronom.com з посиланням на «Південь сьогодні».
Чотири роки тому він висадив 800 саджанців ведмежого горіха, які виростив у своєму фермерському господарстві Prime Fruit.
Саджанці прийнялись усі, проте через брак води загинули. Наступного року мешканці села вирішили висадити на цьому місці павловнії. Вони також всі прийнялися, але коли пішли в ріст, все засохло через відсутність опадів та вологи.
«В посушливих умовах степу без зрошення відновити лісосмуги у регіоні неможливо. А одне фермерське господарство не в змозі впоратися з такими площами. Треба регулярні поливи, треба фактично купляти воду. Вода дорога, перше, друге, солярка дорога. Ми самі не справилися просто. У нас маленьке господарство, а тут треба було поливати хоча б раз на тиждень. Хоча, коли ми починали це все діло, голова сільської ради нашої казав, що всі фермери будуть поливати по черзі. Але так не вийшло. За відсутності таких рослин-захисників дуже страждає верхній шар грунту, а як наслідок — якість посівів. У нас же ціле літо вітри. Вітри переносять верхній шар землі, найбільш родюча земля йде десь в балки, в яри», — розповів аграрій.
Окрім того, поле страждає ще й від заморозків, бо якщо лісосмуги відповідають всім нормам, то вони частково захищають землю від морозів.
На другій невдалій спробі фермери села вирішили зупинитися і більше не впроваджувати такі витратні та ризикові експерименти. Зробили висновок, що за таких погодних умов та з дефіцитом опадів відновити лісосмуги власними силами практично неможливо.
Читайте також актуальні матеріали на Kurkul.com:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.