Сьогодні в Україні молочні продукти подорожчали майже удвічі порівняно з минулим роком, і ця тенденція буде спостерігатися ще декілька років. Це стимулюватиме тваринництво розвиватись.
Про це розповів комерційний директор «Агровісти» Павло Фесюк у спецпроєкті «Адаптуємо корів до зміни клімату через корм — Павло Фесюк» на Kurkul.com.
«В Україні технологій для тваринництва мало, але успішних промислових компаній все більше. Для нашої країни вже звичайними вважаються 10 тис. л молока на корову на рік. Цьогоріч одна з ферм показала навіть 13 тис. л. Тобто молочне скотарство — це вже повноцінний бізнес, який буде розвиватися і змінюватися. І зовсім скоро нам доведеться конкурувати з тією ж Польщею, з Євросоюзом у цілому. І цього не потрібно боятися. Просто треба брати й робити свою роботу, вдосконалюватися, зростати», — розповів Павло Фесюк.
Молочне господарство «Агровісти» на ринку України займає одне з провідних позицій і продовжує підтримувати цей статус та йти вперед, у першу чергу технологічно. Свій молочний комплекс працівники компанії називають унікальним, бо побудували його з нуля, тоді як більшість інших комплексів в Україні — це реконструйовані радянські ферми.
Говорячи про останні технологічні новації, впроваджені на молочному комплексі, Павло Фесюк згадує побудову комбікормового заводу та $1 млн, який тут витратили на комфорт тварин.
Обладнання встановила компанія «Сій Добро» — силоси для готових мелених зернових і для шротів, обладнання для дозування і місткості для мікроелементів: преміксів, солі та крейди. А також дробарку та змішувачі.
Сировину для комбікорму — кукурудзу, ячмінь, пшеницю — на «Агровісті» використовують свою. Купують соєву макуху, соняшниковий шрот і барду, а також вітамінні комплекси, протеїн та мікоцин.
Основну частину комбікорму виготовляють для підприємства своєї групи компаній — Молочно-товарний комплекс «Петриківське молоко», де утримується 2500 тис. голів дійного стада. А також комбікормом забезпечують власний свинокомплекс.
Потужність комбікормового заводу 10 т/год, але наразі він не працює на повне завантаження — немає в тому потреби. Виготовляють 6 т/год. Для власних потреб цього цілком достатньо.
Читати за темою: Молочна ферма з Черкащини виготовляє 12 видів комбікормів за власною рецептурою
Тож у планах запуск комерційної лінійки. Для цього компанія має відповідні перевірені рецепти та можливість організувати пакування. Проте найголовніше — це налагодити збут.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2024 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.