У Донецькій, Запорізькій та Дніпропетровській областях ріпаку майже не залишилось. Про це для Latifundist.com розповів менеджер із розвитку агротехнологій Південного регіону LNZ Group Сергій Корнюшенко.
«Тричі були приморозки у різних районах. Один у квітні й два в травні. Крайній приморозок був десь 23 травня. Який добив останній ріпак. Той, що залишився, я думаю, що де зрошення, там може ще зберуть 3-4 т/га. А там, де не на зрошуваних полях, там, мабуть, від 0,5 до 1,5 т/га», — пояснив він.
Також приморозки завдали шкоди й пшениці. В доброму стані десь 30-40% посівів. Є поля, де були приморозки та не було опадів, то пшеницю передискували, бо вона навіть не викинула колос. Де вологи було достатньо посіяли соняшник та просо. Там, де вологи недостатньо, залишили площі під паром.
«Така ситуація практично в усіх районах вказаних областей. Тобто майже по всіх районах приморозки пройшли смугами. Є господарства, де одні поля загинули, а інші практично не постраждали, тобто, скажімо, 50/50», — зауважив Сергій Корнюшенко.
Посіви кукурудзи також зазнали стресу через весняні приморозки, але вже повністю відновилися.
Читати за темою:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.