Господарство Колос з Дніпровщини повністю перейшло на вертикальний обробіток ґрунту
З 2017 р. АФ ТОВ «Колос» з Дніпровщини повністю перейшло на вертикальний обробіток ґрунту. Також експериментують з strip-till та no-till. Про це йдеться у спецпроєкті «АгроЕкспедиція на Південь: Без кукурудзи, але з неоціненним досвідом» на Kurkul.com.
Головний принцип — зберегти вологу. Результати видно неозброєним оком. Де раніше орали — земля безструктурна, повна грудок. Де вертикальний обробіток — ґрунт живий, навіть за посухи.
«Вже багато років поспіль агрономічна служба дотримується стратегії мінімального обробітку ґрунту, включно Strip-till та елементи системи no-till. Це дозволяє компанії отримувати вищу врожайність в порівнянні із виробниками, які дотримуються класичної оранки. Цього року різниця врожайностей між двома системами обробітку ґрунту особливо відчутна через тривалу посуху. Зміни в технологіях і надалі будуть, і з кожним роком такі інвестиції стають все необхіднішими», — зазначив Ігор Гуржій, начальник управління агроекспертизи Credit Agricole Bank.
Щоб покращити стан ґрунту, господарство висіває сидерати. Сіють все що можна придбати, або є в наявності. Поточного сезону була суміш гороху ярого, вики ярої, сорго зернового, гречки та вівса.
Загалом у господарстві на 3 тис. га вирощують пшеницю, ріпак та соняшник у рівних пропорціях, виділяючи під кожну культуру третину земельного банку.
Щодо сівозміни, то агроном Роман Карлов зазначив, що хотілося б її дотримуватись, але погода вносить свої корективи. Господарство не відмовляється від культур, але й не планує розширення — тільки те, що дозволять умови.
«Ми ніколи не ставили собі ціль щось зменшувати. Все залежить від погоди. Щороку в нас є план до 1000 га посіяти озимих культур. Що залишиться — побачимо», — резюмував агроном.
Нагадаємо, АгроЕкспедиція2025 відбулася за підтримки партнерів — «КВС-УКРАЇНА» та Credit Agricole Bank.
Читайте також: Господарство Колос планує збудувати власну сушарку на дизелі
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.