
Рівень вологозабезпеченості, що поповнився завдяки опадам, які останнім часом випали майже на всій території країни, створив сприятливі умови для поширення комплексу хвороб ярих зернових культур.
Тому фахівці компанії Ukravit рекомендують провести профілактичну фунгіцидну обробку навіть за відсутності візуальних ознак ураження.
«Помірні температури й висока зволоженість провокують розповсюдження хвороб на посівах ярих зернових культур. Майже в усіх областях на посівах сьогодні домінує борошниста роса, септоріоз, подекуди бура листкова іржа. У посівах ячменю ярого зустрічається ураження сітчастим та темно-бурим гельмінтоспоріозом, іншими плямистостями», — зазначив продакт-менеджер із напряму «Фунгіциди» Ukravit Володимир Конограй.
За відсутності контролю фітопатогенів чи несвоєчасному проведенню захисних заходів існує високий ризик поширення хвороб на листовий апарат верхніх ярусів та колос, що призведе до зниження фотосинтетичних процесів та у цілому негативно позначиться на продуктивності рослин.
Для контролю поширених хвороб ярих зернових культур Володимир Конограй рекомендує застосувати комплексний фунгіцид Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л).
Акула забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію й здатна контролювати збудників хвороб листя, що проявляють резистентність до бензимідазолів. А тривалий захисний ефект убезпечує рослини від подальшого ураження. Окрім застосування у посівах зернових колосових, препарат успішно застосовується на соняшнику, сої, буряках цукрових.
Читайте також:
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.