Ягід аграрії посадили у надлишку — експерт

2 червня 2016 75 0
В україні очікується «ягідний бум»
servicodesaude.blogs.sapo.ptВ україні очікується «ягідний бум»

Чого аграрії посадили в надлишку в цьому сезоні, так це ягід, заявила експерт із сільського господарства Оксана Король, пише «Обозреватель».

Найпопулярнішою ягодою на полях України завжди була і продовжує залишатися полуниця, на другому місці — малина.

І, якщо у минулі роки значна частина полуниці йшла на експорт у Російську Федерацію, то тепер майже весь урожай дістанеться українцям. На експорт в Європейський Союз поїде тільки заморожена ягода з приставкою еко- або біо-. Погода поки сприяє врожаю ягід, а значить, ціни на полуницю будуть невисокими.

У 2015 р. були нечувані ціни на малину — до 70 грн/кг, що було викликано підпільною діяльністю польських переробників ягід в Україні, є надії на хороший урожай ягід і у Польщі, і в Україні, а значить, у новому сезоні можна очікувати також і низьких цін на малину. До того ж аграрії активно розширюють площі під малиною, і у нашій країні очікується «малиновий бум» у найближчі 2-3 роки.

Останні дослідження Інституту садівництва показують, що в Україні у 2015 р. площі під полуницею становили близько 9 тис. га, під смородиною (чорною і червоною) — 6,2 тис. га, малиною — 6 тис. га. Решта ягід чекають свого визнання з боку споживача і фермерів.

З нішевих культур найшвидшими темпами зростають площі під лохиною. Промислове виробництво цієї ягоди вже перевершує малину по площах. І це не може не радувати споживача, так як лохина — одна з найдорожчих ягід на українських ринках через низьку пропозицію. У 2015 р. ціна на неї не опускалася нижче 100 грн/кг. Сильного обвалу цін на лохину не варто чекати і у 2016 р., він відбудеться через 5-6 років, з поступовим розростанням і вступом у плодоношення закладених раніше плантацій лохини. Однак пропозиція лохини на ринках може збільшитися вже у цьому році і є передумови для невеликого зниження цін.

Український ягідний асортимент надзвичайно бідний. Фермери ще тільки починають знайомити українських споживачів з маловідомими актинідією, аронією і жимолостю, а також нарощують площі ожини, журавлини, обліпихи, аґрусу.

Тим часом в Європі зростає попит на лінію корисних у косметології і харчуванні «супер-фруктів», в яку входять такі ягоди, як: лохина, чорниця, журавлина, морошка, обліпиха, чорноплідна аронія, ягоди годжі. А значить, ці маловідомі ягоди скоро стануть затребуваними і в Україні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 6°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

66%