Тимошенко подала законопроект про повернення аграріям спецрежиму ПДВ

21 лютого 2017 161 0
Юлія Тимошенко, лідер партійного об'єднання "Батьківщина"
kremen.todayЮлія Тимошенко, лідер партійного об'єднання "Батьківщина"

«Батьківщина» ініціює повернення спецрежиму ПДВ для дрібних аграрів. Про цей йдеться у проект закону України № 6091 від 16.02.2017 «Про внесення змін Податкового кодексу України щодо підтримки малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників», зареєстрованому в парламенті.

Про це пише AgroРolit.com.

Ініціатори – Юлія Тимошенко, Іван Кириленко та Вадим Івченко. Нагадаємо, що дія спецрежиму була припинена з 1 січня 2017 р., що було однією з вимог МВФ для продовження програми кредитування України. Натомість АПК отримав 1% ВВП на підтримку галузі протягом наступних 5-ти років. У 2017 р. ця сума становить 5,5 млрд грн.

В документі сказано, що його мета – «відновлення спеціального режиму оподаткування ПДВ для найчисельнішої категорії суб’єктів господарювання у аграрній сфері — малих та невеликих сільськогосподарських підприємств, у тому числі фермерських господарств, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 га. Ще одним завданням ініційованого проекту закону є удосконалення окремих положень щодо електронного адміністрування податку на додану вартість».

Цікаво, що автори документу вказують на те, що реалізація запропонованого проекту не потребує додаткових видатків з держбюджету, що суперечить самій логіці повернення спецрежиму.

Автори переконані, що прийняття зазначеного законопроекту дозволить забезпечити підтримку малих й середніх сільськогосподарських виробників за рахунок відновлення їм спеціального режиму оподаткування ПДВ із можливістю спрямовувати на власний рахунок у повному обсязі задекларовані суми ПДВ.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до статей 200-1 і 209 Податкового кодексу України:

– поновити діючу до 2016 р. спрощену систему оподаткування податком на додану вартість для малих та середніх сільськогосподарських підприємств – тих, площа сільськогосподарських угідь яких становить до 500 га;

– відмовитися від спеціального режиму оподаткування ПДВ у сферах лісового господарства та рибальства;

– обмежити кількість у одному господарстві поголів’я тварин, вирощування яких є підставою для застосування суб’єктом тваринництва спрощеної системи оподаткування ПДВ;

– звільнити від спеціального режиму оподаткування діяльність у сфері птахівництва, у тому числі — виробництво яєць;

– уточнити порядок електронного адміністрування податку на додану вартість у межах спеціального режиму оподаткування.

Водночас, із Прикінцевих положень Податкового кодексу вилучається норма про втрату чинності з 2017 р. статті 209 «Спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства».

Виконано за допомогою Disqus