Зафіксовано новий випадок АЧС на Івано-Франківщині

29 березня 2017 46 0
Зафіксовано гибель свиней у приватному господарстві
unian.netЗафіксовано гибель свиней у приватному господарстві

Протягом останніх днів у області активно обговорюють виявлення збудника африканської чуми свиней в особистому селянському господарстві села Волосів Надвірнянського району, повідомляє сайт Івано-Франківської ОДА.

24 березня було зареєстровано загибель свиней в особистому селянському господарстві, де утримувалось 45 голів свиней. Так групою спеціалістів було проведено епізоотичне розслідування за фактом загибелі свиней та відібрано 13 проб біологічного матеріалу для проведення лабораторних досліджень зі встановлення причини загибелі тварин.

За результатами дослідження та підтвердженням результату лабораторного дослідження Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Надвірнянській райдержадміністрації село Волосів визнали неблагополучним щодо АЧС та оголосили карантин. Зокрема, встановили зону захисту, в яку входить територія сіл Камінне і Цуцилів Надвірнянського району та зону нагляду у радіусі 20 км від межі зони захисту.

За словами начальника головного управління Держпроспоживслужби в області Романа Гурського, в епізоотичному вогнищі знищено та спалено все наявне свинопоголів'я, предмети догляду, залишки кормів, підлога, дерев'яні щити-перегородки та інший інвентар. На місці зараження спеціалісти провели дезінфекцію.

Також виставили два ветеринарно-поліцейські пости при в'їзді та виїзді зі сторони с. Цуцилів та с. Камінна на територію неблагополучного пункту щодо АЧС та перекриті додаткові дороги.

Голова Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації Марія Савка відзначила швидке та ефективне реагування всіх служб на події і додала, що не менш важливим є співпраця з мешканцями самого села.

«Це перший такий значний випадок спалаху епідемії в області, тому ми акумулювали всі сили, щоб максимально швидко вирішити це питання. Проте, процес карантину триватиме не менше 40 днів. Маємо розуміти це і бути готовими», – зазначила Марія Савка.

Виконано за допомогою Disqus