Органічна пшениця не хворіє на фузаріоз

867
0
Органічна пшениця не накопичує мікотоксини
kurkul.comОрганічна пшениця не накопичує мікотоксини

Виробники органічної пшениці в канадській провінції Саскачеван кидають виклик загальноприйнятій практиці. Вони змогли уникнути зараження фузаріозом, в той час як тисячі традиційних господарств постраждали від них.
У минулому році посіви пшениці на тисячах ферм в Саскачевані були заражені фузаріозом, накопичення мікотоксинів якого може завдати шкоди людям і худобі. Урожай пшениці в цьому регіоні в 2016 році був одним з найгірших за всю історію, пишеSuperAgronom.com з посиланням на www.producer.com.

Але в той же час органічні ферми не були заражені цією хворобою. Багато фермерів Саскачевану використовують гліфосат для підсушування пшениці перед самим збором врожаю. Але було встановлено, що гліфосат підвищує частоту і тяжкість інфікування грибом фізаріум (Fusarium). Таким чином, цілком можливо, що гліфосат може бути однією з причин появи проблем з цим грибом в Саскачевані.

Є дослідження в Європі, що показують, що у органічних культур більш низькі рівні фузаріозу, ніж в звичайних.

 

«Я працюю з фузаріозом більше 20 років. Протягом багатьох років чула історії із Західної Канади, що у органічних виробників менше проблем з фузаріозом, ніж у звичайних фермерів. В ході дослідження кореневої гнилі було встановлено, що фузаріозних грибів було менше у органічних культур», — говорить Міріам Фернандес, вчений з Міністерства сільського господарства і продовольства Канади в Свіфт Керренте.


Історично склалося так, що вчені-генетики в академічних колах і біотехнологічних корпораціях стверджують, що органічні продукти харчування і корм більш забруднені мікотоксинами, ніж звичайні і ГМО-продукти. Вони вважають, що це пов'язано з тим, що органічне виробництво не використовує хімічні фунгіциди. Але немає ніяких доказів що підтверджують це узагальнене твердження. В органічних і традиційних культурах рівень різних мікотоксинів може сильно відрізнятися. І, тим не менш, вагомі докази свідчить про те, що органічні продукти харчування, як правило, менш забруднені.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus