Реклама

Депутати відхилили дорожню карту земельної реформи в Україні

18 травня 2017 381 0
Рада не прийняла дорожню карту земельної реформи
kurkul.comРада не прийняла дорожню карту земельної реформи

Верховна Рада України відхилила проект постанови про формування покрокової дорожньої карти проведення земельної реформи в Україні, пише УНІАН.

Цей документ був ініційований парламентським комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин.

За ухвалення відповідного документа № 6241 «Про рекомендації парламентських слухань на тему: «Регулювання обороту земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі» проголосували 171 депутат при необхідному мінімумі в 226 голосів.

«Рішення не прийнято, постанову відхилено», — резюмував голова ВРУ Андрій Парубій.

Як наголошується в пояснювальній записці до проекту постанови, даним документом пропонувалося доручити ряду відомств розробити проект концепції національної моделі обороту земель сільгосппризначення.

Зокрема, функції з розробки концепції покладалися на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції, Державне агентство з питань геодезії, картографії та кадастру при участі низки асоціацій та громадських організацій.

Згідно пояснювальній записці, основною задачею цих відомств було визначити, які саме ділянки можуть бути виставлені на продаж після відкриття земельного ринку (їх форма власності та розмір), правовий статус майбутніх покупців земель (юридичні чи фізичні особи), їх громадянство.

Також вони повинні були сформувати список заборон і обмежень на придбання ділянок.

Як повідомлялося раніше, в Україні з 2001 р діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. У жовтні 2016 р. Верховна Рада продовжила його дію до кінця 2017 р.

У меморандумі з Міжнародним валютним фондом зазначено, що Україна планує до кінця травня 2017 р. прийняти закон, що регламентує обіг земель сільгосппризначення, і з 2018 р. (після закінчення дії мораторію) на продаж сільгоспземель.

Експерти і суспільство розділилися в думках щодо скасування заборони на продаж сільгоспземель. Одні вважають, що його продовження створює тіньовий ринок землі, інші стверджують, що скасування мораторію призведе до обезземелення селян і скупки землі іноземними компаніями.

У Мінагрополітики прогнозують, що економічний ефект від відкриття ринку землі в Україні буде помітно не раніше, ніж за 5-7 років.

Виконано за допомогою Disqus