В Україні створили унікального с/г робота

24 травня 2017 263 0
Складовы робота підбираються індивідуально для кожного фермера
pixabay.comСкладовы робота підбираються індивідуально для кожного фермера

У м. Дніпро команда українців, до якої входять агрономи, інженери систем управління та архітектори розробила і впроваджує концепт автономного сільськогосподарського робота AgroSmart L, здатного автоматизувати всі польові роботи, про це повідомляє Укрінформ.

«Наш апарат — це відмова від паливно-мастильних матеріалів. Робот працює на електриці, тому дизпаливо не потрібне», — зазначив автор проекту Андрій Доненко.

Він повідомив, що комплекс складається з системи безпілотних «міні тракторів» і набору навісних маніпуляторів. Набір підбирається індивідуально для кожного фермера в залежності від умов землеробства і асортименту вирощуваних культур. Корисне навантаження платформи в 50 т відкриває величезні можливості для використання підвісного обладнання.

Читати по темі: Японія. Цьогоріч запрацює повністю роботизована ферма

Розробники планують встановити на агро-робота енергетичну установку з сонячними панелями і акумулятор, завдяки чому агрегат зможе працювати цілодобово. Бортовий комп’ютер також можна буде запрограмувати на багаторічний період роботи: робот зможе сам заїжджати на поле, а транспортні модулі будуть підвозити насіння, добрива та тару, відправляючи на склад вже фасовану продукцію. Таким чином, робот зможе постійно знаходитися на полі, а за процесом роботи можна буде спостерігати онлайн.

Такого помічника радо б прийняли фермери, які використовують технології точного землеробства, адже він оснащений великою кількістю датчиків і зможе під час роботи збирати інформацію про вологість, кислотність грунту, стан посівів і інші дані. Робот знатиме точне розташування кожної насінини і рослини, зможе самостійно виконувати більшість технологічних операцій.

AgroSmart L отримає й механічні маніпулятори для боротьби з бур’янами, що в поєднанні з мультикультурним посівом дозволить відмовитися від гербіцидів і багатьох добрив, переконані розробники.

Виконано за допомогою Disqus