Білоруська упряжна

263
Білоруська упряжна Джерело: zhivotnovodstvo.su
Назва породи Білоруська упряжна Belorussian harness
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - упряжні
Компанії племрепродуктори ТОВ «Жашківський кінний завод»

Історія

У XIX столітті в розпорядженні білорусів були лише місцеві лісові коні невисокого зросту, що відрізняються міцною конституцією і витривалістю. Сільські жителі використовували їх для виконання робіт в полі і транспортування невеликих вантажів. Однак з розвитком землеробства виникла потреба в потужних упряжних конях.Щоб задовольнити її, вирішили поліпшити місцевих скакунів за допомогою ваговозів європейського походження. Діючі на той момент стайні, Віленська і Ошмянського, закупили арденських, гудбрансальских і ганноверських жеребців. На основі їх генотипу і створювалася білоруська упряжная. Помісних нащадків пізніше розводили в чистоті. Вже в середині 19 століття нова порода викликала інтерес європейців і з часом стала популярною. Велика У 2000 році порода отримала визнання і пройшла реєстрацію. Білоруська порода коней популярна не тільки у себе на батьківщині, але і в країнах Європи.

Стандарт породи

Білоруські коні відрізняються міцною статурою, яка характерно для порід упряжного типу. Рослость і великі форми їм передалися у спадок від арденських прабатьків. Середній зріст скакуна – 1,56 м. Коса довжина тулуба у цих тварин завжди перевищує висоту в холці і досягає позначки 1,62 м.

У породі існує 2 типи: Основний (важко-упряжний). Ці тварини трохи крупніші. Середня вага їх становить 600 кг. Полегшений – володіє характеристиками, наближеними до верхових коней. Скакуни такого типу легші і витонченіші.

Білоруські коні відрізняються міцною статурою, голова має середній розмір,

морда укорочена, шия трапециевидна, сильна, груди розгорнуті, досить широкі, їх обхват становить 1,93 м у жеребців і 1,88 м у кобил. Корпус довгий, лінія спини пряма, крижі широкі, масивні, ноги середньої довжини, сухі і міцні, в нижній частині присутні невеликі фризи. Волосся в загривку густе, хвіст пишний.

Білоруські коні представлені в широкому спектрі мастей. Найпоширенішими є – гніда, саврасова, булана. У деяких представників породної лінії є смуги на спині, що нагадують ремінь.

Господарська характеристика

Переваги білоруської упряжної породи: величезна сила, витривалість, висока працездатність, невибагливість, хороші адаптаційні якості, енергійність, добру вдачу, висока м’ясна і молочна продуктивність, тривалий репродуктивний період.

Білоруська упряжная – унікальна порода коней. Вона універсальна, тому що може використовуватися як для верхової їзди, так і в упряжці. У порівнянні з іншими європейськими важко – упряжними кіньми, білоруська перевершує їх за показником сили тяги на 2–7 %, незважаючи на менші габарити, а тягове зусилля цих тварин на 10 % вище, ніж маса тіла. Середня тривалість життя скакуна, що міститься в заводських умовах, становить 28 років. Аж до 25 років тварини здатні приносити потомство. Від 100 кобил в середньому отримують 98 лошат.

Білоруські упряжні коні мають високу молочністю. В період лактації вони дають близько 14 л молока за добу. М’ясна продуктивність у цієї породи знаходиться на високому рівні. Забійний вихід м’яса з лошати, яке сягнуло піврічного віку, становить 52 %.