Куйбішевська

388
Куйбішевська Джерело: budsad.in.ua
Назва породи Куйбішевська Kuybyshevska
Тип тварини Вівці
Напрямок МРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Своєю назвою вівці зобов`язані Куйбишевській області, де були виведені в кінці 40-х років минулого століття. Селекціонери-зоотехніки прагнули створити вітчизняну породу, яка не поступається за якістю вовни англійській, але при цьому тварини повинні добре набирати масу тіла і легко переносити спеку і холод. Для суміщення цих ознак до схрещування було залучено м’ясо-шерстна вівцематка черкеської породи та баран грубо шерстного напрямку, що відрізняються великою масою тіла і довгою білою вовною. Як батьківська форма використовувалися барани англійської породи ромні-марш, що відрізняються вовною високої якості і є витривалою і скоростиглою породою. В даний час розлучається і активно реалізується куйбишевська порода в Татарстані, Мордовії, Україні, Болгарії та інших країнах.

Стандарт породи

Зовні представники породи куйбишевських овець схожі на величезний, злегка розпушений моток пряжі, з якого стирчить симпатична мордочка і чотири гостреньких копитця. Порода характеризується міцною конституцією: масивний кістяк, потужна коротка шия, широка голова і злегка витягнуте бочкоподібне тулуб. Характерна ознака породи – відсутність рогів у представників обох статей.

Критеріальні характеристики куйбишевських овець – вони повинні бути повністю покриті щільною шерстю, включаючи голову до рівня очей. Крім того, тварини повинні мати вовну білого кольору, хоча допускається темна плямистість ніг і вух. Руно має мати штапельну або штапельно-косичну будову, вихід митої вовни не менше 57 %.

 Господарська характеристика

Вага барана може доходити до 110–150 кг, а ягнички – до 65–70 кг. Вівці цієї породи відрізняються скоростиглістю, молодняк до 4 місяців досягає 25–30 кг, а в 8 місяців може важити 45 кг. До 10 місяців у представників цієї породи відзначається оптимальне співвідношення тканин, що визначають м`ясні характеристики: м`язової, кісткової і сполучної. При цьому коефіцієнт м`ясності (кількість м`яса, що припадає на 1 кг кісток) досягає значення 5. Крім того, максимальних значень досягають кількість повноцінних білків м’яса і засвоюваність внутрішнього жиру. Вівці легко адаптуються до суворого континентального клімату: жаркого літа і холодної зими. Племінні тварини виробляють вовну високої якості. Настриг немитої вовни у баранів – 3,8, у вівцематок – 2,4.Тонина вовни: барани – 29,1–37,0 мкм, 50–46-ї якості, у вівці – 27,1-34,0 мкм 56–48-ї якості. М’ясо має хороші характеристики якості: високий вихід м’якоті, відмінний показник мармуровості, відсутність характерного запаху баранини. Невибагливість в харчуванні і активне використання пасовищного періоду. Плодючість близько 130 %, тобто кожна третя вівцематка приносить двійню.