Євген Дудка, засновник компанії «Волинь-Зерно-Продукт»

В Україні найбільше прагнуть розвиватися малі та середні фермерські господарства

Служба новин 10 травня 2016 356 0

«Один у полі не воїн», — говорить народна мудрість. Для аграріїв ця приказка набирає особливого значення. Бо в складній ситуації розвитку галузі потрібно мобілізувати усі зусилля та почати працювати на результат.

Це, мабуть, як ніхто інший, розуміє власник «Волинь-Зерно-Продукту» Євген Дудка. Один з напрямків роботи його господарства – підтримка фермерів, що прагнуть виробляти якісну продукцію та готові вчитися цьому у більш досвідчених працівників аграрної сфери. Про цю діяльність «Волинь-Зерно-Продукту» Євген Дудка розповів журналістам Kurkul.com.

«Ми для себе так визначили категорії сільгоспвиробників: у нас є агрохолдинги, які живуть своїм життям, знатні господарі, так звані «жирні коти», які сьогодні всього досягли і думають, що їм більше немає куди рости. А також середні та малі господарства, які сьогодні розвиваються найбільше. І ми ділимося з ними всіма технологіями виробництва, які знаємо», — зауважує Євген Дудка.

«Під крилом» «Волинь-Зерно-Продукту» наразі знаходить 500 господарств, які прагнуть навчитись чомусь новому та почати втілювати отримані теоретичні знання на практиці. Переважно вони мають в своєму розпорядженні від 50 до 1,5 тис. га. З цих партнерів близько 200 потребують фінансової допомоги в вигляді кредитування.

Євген Дудка

«Таким видом діяльності займаємось вже приблизно 10 років. Але тільки зараз все стало більше документовано та формалізовано. Співпрацюємо на основі цивільно-правових угод», — коментує засновник господарства.

Фактично «Волинь-Зерно-Продукт» діє в чотирьох географічних зонах, що мають характерні для кожної з них ґрунти, погодні умови і вимоги до того, як правильно доглядати за посівами. Така тенденція дозволяє партнерам «Волинь-Зерно-Продукту» побачити всі можливі технології роботи та почерпнути щось корисне для себе.

«Зараз деякі аграрії знаходяться в пошуку чарівної пігулки, що покликана вирішити всі їхні проблеми. Скажу одразу: такої немає. А чи не краще просто почати копіювати когось в роботі, як ось, приміром, нас, хто вже знає справу «з середини» і отримує гарні результати?», — говорить Євген Дудка.

З колегами

Почати «реабілітацію» він рекомендує з сівозміни. Для її здійснення партнерів «Волинь-Зерно-Продукту» в повній мірі забезпечують необхідними ресурсами.

«Наша схема кредитування така: ми надаємо фермерам або все, що потрібно для роботи, або ж відмовляємось від співпраці і не інвестуємо нічого. Аграрії можуть отримати «повний комплект»: від ЗЗР до палива. Загальна ж сума кредитування в нас складає 250 млн грн. Що стосується, наприклад, палива і добрив, то ми беремо кредит в банку, а тоді просто переносимо його на господарство-партнер. Таким чином, для них відсоткова ставка по кредиту становитиме 2,5-3% в місяць», — зауважує Євген Степанович.

Звичайно, без ризиків не обходиться. Однак представники «Волинь-Зерно-Продукту» з цього приводу вважають: «Хто не ризикує, той не п’є шампанське». Тут також допомагає розуміння того, що гарних висококваліфікованих працівників потрібно не шукати, а виховувати самостійно. Тож на базі підприємства діють і спеціальні курси, спрямовані на підвищення рівня професійних знань для агрономів.

У навчальному класі

«Цього року займалися підвищення якості обізнаності кадрів в галузі АПК. Восени, щойно закінчилися сезонні роботи ми провели іспит, результати якого вплинули на визначення бонусів для агрономів. Вже взимку була начитка, своєрідні лекції для працівників. Навесні ж знову перевірили, як агрономи засвоїли матеріал. Черговий «семестр» закінчився іспитом», — говорить Євген Степанович.

За його словами, раніше працівники жили здебільшого мізками тих, хто хотів їм щось продати. Але після введення навчальних робіт все змінилося. Тож для «Волинь-Зерно-Продукту» пріоритетним є напрям роботи над професійним ростом як власних працівників, так і підтримкою середніх та малих фермерських господарств. І збавляти оберти вони не збираються!

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою