Реклама

Високорентабельний бізнес можна побудувати на нуті — думка

12 вересня 2019 292 0
Високорентабельний бізнес можна побудувати на нуті — думка
pixabay.comВисокорентабельний бізнес можна побудувати на нуті — думка

Проведені консалтинговою компанією Pro-Consulting маркетингові дослідження показують, що інвестувати у вирощування нуту в Україні вигідно вже зараз. Про це повідомляє Latifundist.com з посиланням на прес-службу Pro-Consulting.

Читати за темою: АгроПолігон Арніка: органічне вирощування сої, нуту, сочевиці 

В Україні більше популярний звичайний горох, а нутом засіваються поки порівняно невеликі площі — у 2017 р. всього 9 тис. га. Майже весь зібраний українськими аграріями урожай нуту призначений на експорт, оскільки внутрішній ринок цієї культури поки що не розвинений. Однак, все може зміниться досить скоро.

«Навіть при незначному обсязі внутрішнього ринку, привабливі експортні ціни дозволяють побудувати на нуті високорентабельний бізнес. Це підтверджує і розроблений аналітиками Pro-Consulting бізнес-план організації підприємства з вирощування нуту», — йдеться в повідомленні.

Проектом передбачено виробництво нуту на площі 200 га. Розмістити агропідприємство краще в південному регіоні країни, де через потепління клімату вже погано ростуть традиційні культури, а нут є найбільш посухостійкою рослиною серед бобових. Саме на півдні України, за словами аналітиків, можна отримати врожайність нуту в 2 т/га, як передбачено бізнес-планом, але при цьому необхідно виконувати всі зазначені в ньому рекомендації.

«Для організації підприємства буде потрібно €430 тис., які будуть витрачені на покупку техніки для польових робіт, транспортних засобів, будівництво зерносховища, гаража, складів та інших необхідних споруд», — йдеться в повідомленні.

Згідно з оцінкою експертів, щорічний урожай нуту становитиме до 400 т, при продажу яких на експорт підприємство отримає €300 тис. доходу. За фінансової моделі, розробленої в рамках бізнес-плану організації підприємства з вирощування нуту, рентабельність продажів даного господарства складе 52%. Так, інвестовані в реалізацію проекту кошти повернуться у вигляді прибутку протягом 3 років.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама