Bayer отримає більше 2000 видів насіння кукурудзи, сої та пшениці

Bayer купує Monsanto: як це вплине на ринок?

Служба новин 15 вересня 2016 216 0

14 вересня німецький гігант-виробник хімічних препаратів компанія Bayer підтвердила придбання насіннєвої компанії Monsanto за рекордні $66 млрд. Як було оголошено, вартість однієї акції становитиме $128 – це найбільша ставка за цей рік та найбільша запротокольована грошова пропозиція. Комісія за розторгнення угоди становить $2 млрд.

Виконавчий директор компанії Bayer Вернер Бауман говорить, що це поглинання стане на користь усім та представлятиме «істотну цінність для акціонерів, наших клієнтів, співробітників та суспільства в цілому».

«Конкуренти Bayer об’єднуються, тож, якщо не укласти цю угоду, то компанія не матиме конкурентної переваги», — заявив виданню Reuters менеджер фонду Union Investment, одного з топ-12 інвесторів Bayer Маркус Манс.

Як пише BBC, це об’єднання, яке дасть новоствореній компанії контроль над 25% світових поставок насіння та пестицидів, відбувається одночасно з іншими подібними злиттями в галузі сільського господарства. Конкуренти компанії, зокрема Dow Chemical, DuPont та Syngenta також нещодавно оголосили про злиття, хоча деякі з них ще мають бути перевірені регулюючими органами.

Новий лідер. Графіка: Bloomberg

Поглинання компанією Bayer Monsanto скоріше за все приверне пильну увагу антимонопольних регулюючих органів через величезні розміри об’єднаної компанії та контроль, який вона матиме на світовому ринку насіння та різних хімічних добрив.

Фермерські групи занепокоєні такими злиттями через те, що вони можуть призвести до зменшення вибору та зростання ціни.

«Деякі аналітики вважають, що ця угода викличе невдоволення як зі сторони американських політиків, які зовсім не в захваті від того, що головний постачальник на американському ринку перейде в чужі руки, так і зі сторони фермерів, які занепокоєні зниженням конкуренції, що може призвести до підвищення цін», — пише Reuters.

Професор Джон Коллі з Варвікської бізнес-школи говорить, що придбання компанією Bayer виробника зернових культур Monsanto може обернутися жахом як для Bayer, так і для його клієнтів — фермерів.

Торги компаній

«Такий об’єднаний бізнес цілком задовольнятиме потреби фермерів… тому що ми однаково сильні як в сфері захисту рослин, насіння та насіннєвих ознак, так і в сфері цифрових та аналітичних інструментів», — говорить Вернер Бауман.

Як повідомляє Bloomberg, придбання Monsanto дасть компанії Bayer можливість користуватися зростаючим попитом, так як фермери намагаються збільшити продуктивність для задоволення потреб населення, яке до 2050 року може зрости до 10 млрд. Завдяки цій угоді Bayer отримає більше 2000 видів насіння таких культур, як кукурудза, соя та пшениця. А вже маючи портфоліо власних пропозицій овочів, рису, бавовни та олійних культур, компанія отримає позицію практично беззаперечного лідера на ринку.

Bayer планує закрити угоду до кінця 2017 року.

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою