Правила вільного ринку землі потребують доопрацювання — думка

1 квітня 2020 99 0

Народний депутат України («Слуга народу»), голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олег Тарасов вважає, що правила вільного ринку землі потребують доопрацювання. Для цього слід розглянути додатковий пакет земельних законів. Про це він повідомив у коментарі для AgroPolit.com після прийняття закону 2178–10.

На думку Олега Тарасова, прийняття закону про ринок землі — це правильний та історично важливий крок парламенту для всього ринку та власників паїв.

«Зрозуміло, що для повноцінного запуску ринку землі в Україні парламенту та уряду потрібно прийняти та втілити в життя ще ряд законодавчих ініціатив. В аграрному комітеті наразі в роботі знаходиться пакет земельних законопроєктів. Серед них такі важливі для прозорої роботи ринку: № 2194 (зміна функцій Держгеокадастру та інше), № 2195 (про роботу електронних аукціонів) та блок законопроєктів (вони ще в процесі розробки) про земельну детінізацію (зокрема, № 3131–1), які вирівнюють податкові правила гри для всіх учасників ринку та зменшують «тінь» у країні. Аграрний комітет працює над ними. І сподіваюся, що вони також будуть швидко прийняті», — повідомив депутат.

Нагадаємо, 31 березня законопроєкт 2178–10 у новій редакції отримав 259 голосів «За», тим самим фактично запустивши ринок землі в Україні. Він передбачає зменшення концентрації землі в одних руках для фізосіб у сто разів — до 100 гектарів. Фізичним особам ринок землі стане доступним із 1 липня 2021 року, а юридичні особи зможуть купувати землю тільки з 2024 року.

Виконано за допомогою Disqus