Вторинний, але мегаважливий — про кальцій та вапнування ґрунтів

Вторинний, але мегаважливий — про кальцій та вапнування ґрунтів

Тревелайт 25 листопада 2019 1363 0

Наука про ґрунти зробила чимало для кращого розуміння взаємодії коренів рослини з ґрунтом для забезпечення хорошого росту. Відтак деякі принципи посприяли покращенню технологічних інструкцій ведення сільського господарства.

Вапнування ґрунту – один із прийомів, вдосконалених наукою. Раніше рекомендувалось підживлення вапном для боротьби з кислотністю ґрунту. Наразі практикується застосування кальцію в ґрунт для насичення ним рослин. Він допомагає в синтезі білків та інших складних сполук вищої харчової цінності для людини й тварин.

agroexpert.ua

Кальцій відіграє роль невеликої складової серед усіх складників структури ґрунту. Найлегше його виявити в попелі. В тваринах і людині кальцій є у кістках. У всьому живому він значно важливіший, ніж просто як частина організму. Він служить будівельним інструментом багатьох життєвих процесів. Кальцій – необхідний засіб для формування різних білків, які можуть продукувати лише рослини. Схоже, це пов’язано з процесами, завдяки яким домашня худоба збирає ці рослинні білки в продукти тваринного походження високої харчової цінності. Давно практикується підживлення вапном бобових, а тваринництво тісно пов’язане саме з бобовими, які служать джерелом білка в раціонах. В цьому полягає базовий принцип взаємодії кальцію в ґрунті з коренями рослин. 

Насправді, це робочий принцип конвеєру створення їжі. В процесі росту рослин кальцій виконує функцію каталізатора пришвидшеного поглинання інших необхідних хімічних елементів рослинами. Він забезпечує кормові рослини більшим вмістом зольних елементів. Його завжди асоціюють з культурами, якими переважно годують молодняк. Його асоціюють з кормом для росту та репродукції, а не лише для відгодівлі худоби, з мікробіологічними процесами ґрунту, в результаті яких утворюється азот. Він також ефективний для отримання зеленого добрива та інших органічних речовин, які швидко розкладаються, забезпечуючи високу родючість. Все живе, від найменшого мікроба до самої людини, залежить від хорошого запасу кальцію в ґрунті. 

Вапнування ґрунту. (agronom.com.ua)

Вапнування ґрунту – це один із факторів, який сприяє покращенню живлення всього, що росте на фермах. Однак таке внесення у ґрунт повинне бути раціонально поєднаним з іншими, без надмірного застосування. Якщо розумно підійти, така практика, яка зараз активно підтримується наукою про ґрунти, дасть краще розуміння правильного внесення матеріалів у ґрунт. Ці напрацювання допоможуть зберігати не лише структуру ґрунту, а також його родючість або внутрішню силу, якою повинно годуватися все живе. 

На основі матеріалів зі «Статті Альбрехта»  В.Альбрехта.

Про кальцій, магній, азот, фосфор, калій та інші речовин у ґрунті, а також їхнє внесення задля забезпечення високої продуктивності різноманітних культур більш детально розповість відомий у світі ґрунтознавець та агроном Ніл Кінсі під час науково-практичної конференції «Точне ґрунтознавство та управління зональністю полів», яка пройде в Києві 17-20 грудня. Долучайтесь

Реєстрація триває до 10 грудня. Кількість місць обмежена.

© Kurkul.com, 2019 р.

Виконано за допомогою Disqus