Аналіз структури виробництва плодоовочевої продукції за 10 років

27 червня 2018 613

За останні 10 років зміни у структурі виробнитства плодоовочевої продукції були
відносно незначними. Основна частка на ринку, як і раніше, належить картоплі. Однак, якщо в 2007 році на дану продукцію припадало близько 68% всього об'єму виробництва плодоовочевої продукції в Україні, то вже в 2016 році цей показник знизився до 64%. В той же час, помітно збільшилася частка овочів борщового набору, тепличної продукції та сезонних овочів.

Такі тенденції, в першу чергу, пов’язані з більш стрімким зростанням споживання
інших овочів та баштанних культур. Однак, більш суттєвому зменшенню долі картоплі в загальному виробництві сприяло хоч і незначне, але збільшення споживання картоплі в країні.

В цілому ж, виробництво плодоовочевої продукції за вказаний період збільшилося на 21%. При цьому, за даними офіційної статистики, найбільший приріст відзначається в сегменті тепличної продукції.

Також варто відзначити зростання виробництва сезонних овочів. За останні 10 років валовий збір цієї продукції збільшився на 43%, що було обумовлено, в першу чергу, відкриттям низки великих переробних підприємств в період з 2010 по 2013 роки. Враховуючи це, багато фермерів почали корегувати свої плани, з огляду на потреби переробки. Крім того, більшість великих переробних підприємств вважали за доцільне самостійно вирощувати сировину для власних потреб.

Виробництво фруктів в цілому за десятиліття збільшилася практично на третину. Однак, варто зазначити, що даний сегмент більш чутливий до примх Небесної канцелярії, в зв'язку з чим, в залежності від погодних умов в зимово-весняний період, виробництво фруктів і ягід може або істотно зрости, або так само різко знизитися.