Ігор Сандул, голова СФГ «Володимирське»

Ігор Сандул: У 2016 році горох став для нас найрентабельнішою культурою

28 лютого 2017 520 0

Горох у СФГ «Володимирське», що розташоване у Вознесенському районі на Миколаївщині цьогоріч будуть сіяти вже шостий рік поспіль. Таке рішення прийняли не просто так: голова господарства Ігор Сандул запевняє, що всі ці роки культура показувала себе з кращого боку, а за результатами 2016-го стала справді найбільш рентабельною на його господарстві. Чому горох нині для аграрія такий вигідний і у чому секрет рентабельності Ігор Сандул розповів у бліц-інтерв’ю Kurkul.com.

Kurkul.com: Ігоре Володимировичу, розкажіть скільки гектарів гороху сієте і який обираєте сорт?

Ігор Сандул: У нашому господарстві близько 600 га землі, з них вже більше 5 років не менше 45 га ми засіваємо саме горохом. Одразу почали вирощувати насіння німецької селекції, сорт Мадонна, так від нього і не відмовились за ці роки. Цей сорт придатний для степу України — посухостійкий. Та і вегетаційний період у Мадонни теж гарно підходить для нашої агрозони.

Kurkul.com: На яку гарантовану врожайність гороху можете розраховувати?

Ігор Сандул: Менше, ніж 2-2,5 т/га ми ніколи не мали. У 2016 році він був найурожайнішим — 5,5 т/га. У 2015 році врожайність була приблизно 3,5 т/га, 2014-го року — 2,5 т/га. Тобто з кожним роком врожайність збільшується.

Kurkul.com: Які ще культури вирощуєте і чому саме горох у 2016 році став «лідером» рентабельності?

Ігор Сандул: Крім гороху ми сіємо ще ріпак, кукурудзу, озиму пшеницю та ячмінь. За результатами 2016 року горох став для нас найрентабельнішою культурою, тому що на нього була справді гідна ціна. Самостійно горох ми не переробляємо, здаємо його на елеватор в Одеській області, який має експортний контракт на горох. В цьому році ми здали його по ціні 8,1 тис. грн/т, це було у липні. Зараз ціна впала до 7,8 тис. грн/т. Тобто, середня ціна на горох десь 7,8-8,2 тис. грн/т. На сьогоднішній день цінова політика дуже вигідна. А крім того, що горох дуже прибутковий, він ще й відмінний попередник для інших культур.

Kurkul.com: А чи плануєте вирощувати ще якісь нішеві культури?

Ігор Сандул: Нут — цікава тема. Приваблює його висока ціна. Ми навіть пробували його вирощувати, але не виходить це успішно робити у нашій посушливій зоні. Ми зрозуміли, що це не наша культура.

Kurkul.com: А як вам думка метеорологів про те, що через 10-15 років богарне землеробство в південних областях України буде неможливим?

Ігор Сандул: Поживемо — побачимо. Поки що у нас виходить і на богарних землях господарювати, і, слава Богу, все нормально. Як буде через десять років — ніхто не знає. Може, нас податками задавлять так, що ми самі відмовимось від сільського господарства.

Kurkul.com: Дякуємо за цікаву розмову!

Більше про вирощування гороху та інших нішевих культур Kurkul.com пропонує прочитати у спецпроекті.

Людмила Лутицька, Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою