Інститут луб’яних культур експериментує з переробкою льону й коноплі

25 січня 2018 190 0
Конопля
Kurkul.comКонопля

Наукові співробітники Інституту луб’яних культур розробили експериментальну лінію переробки луб’яних культур. Вона придатна і для переробки льняного стеблового матеріалу (неупорядкована маса в рулонах або тюках), а також сировини конопель, повідомляє zerno-ua.com.

Сьогодні в Україні працюють чотири коноплепереробні підприємства (первинна обробка). Галузь переробки ненаркотичних конопель у нашій країні стала «прокидатися» у 2012 р. Причому аграріям доводилося витрачати кошти на охорону посівів через те, що не було законодавчої бази для непсихотропних конопель. Згодом вимога охорони була скасована, хоча обов’язкова наявність ліцензії на посів і вирощування також є чинником, що не сприяє розвитку галузі.

«Зараз відчувається серйозна потреба в сировині. Я оголосив пошук сільгоспвиробників луб’яних культур. Думаю, що це буде цікаво для них як із погляду сівозміни, так і з погляду збуту. Покупки врожаю гарантуємо. Щоправда, логістично виробники повинні знаходитися не дуже далеко», — розповідає генеральний директор ТОВ «Лінен оф Десна» Сергій Гайдук.

Конопля активно використовується в текстильному виробництві, косметології, продуктах харчування, фармакології і для виготовлення целюлози. Найдорожчою сировиною вважаються суцвіття й листя (рентабельність оцінюється в 50–70 %).

Виконано за допомогою Disqus