У США виведуть курей із підвищеним імунітетом

18 лютого 2018 74 0
Американські вчені виведуть курей із підвищеним імунітетом
Kurkul.comАмериканські вчені виведуть курей із підвищеним імунітетом

У США фахівці навчилися визначати курей із вродженим імунітетом до небезпечних бактерій. Це призведе до появи нових порід курей, яким не страшні патогени та не потрібні антибіотики, повідомляє agro-smart.com.ua.

Виявити птахів із міцним імунітетом вдається завдяки деяким хімічним речовинам (цитокінам та хемокіам), які поводяться як вартові, потрапивши в кровоносну систему. Вони сповіщають лейкоцити про місцезнаходження шкідливих агресорів — так імунна система птахів мобілізується.

За допомогою цих даних птахівники-селекціонери перевіряють і сортують курей по силі імунітету, а потім виведуть стійкі до захворювань породи. Крім того, це позначиться на якості курячого м’яса й заощадить мільярди доларів.

Якщо взяти кампілобактеріоз (одну з харчових інфекцій, що вражає 1,3 млн людей на рік тільки в США), він викликає діарею, лихоманку та інші небезпечні для життя захворювання. Як правило, інфекція розвивається в печінці й кишечнику корів і курей, після чого потрапляє в організм людини через м’ясо або зерно, яке виросло на удобреному послідом курей або коров’ячим гноєм грунті. За оцінками експертних організацій, економічний тягар однієї тільки цієї бактерії — орієнтовно $2 млрд/рік.

Оскільки фермери годують тварин антибіотиками призначеними для лікування, а не для профілактики кампілобактеріозу, бактерії виробили до них резистентність. Під тиском громадської думки птахівники та науковці шукають шляхи вирішення цієї проблеми. Якщо виведення курей із підвищеним імунітетом пройде успішно, кількість патогенів, які потрапляють разом із їх м’ясом на полиці магазинів, значно зменшиться.

Виконано за допомогою Disqus