Україна виходить на міжнародний ринок відновлюваної енергетики

26 лютого 2018 260 0
Україна стала членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA
Україна стала членом Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA

Україна 24 лютого набула статусу повноправного члена Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA. Про це повідомила прес-служба Держенергоефективності.

«Це довгоочікувана подія та результат спільних зусиль Уряду, Парламенту, Держенергоефективності та всієї країни!», — прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Для України приєднання до IRENA означає вихід на міжнародну арену гравців ринку відновлюваної енергетики. Це, безперечно, покращення інвестиційного іміджу держави і широкі можливості залучення найкращих світових практик та технологій.

Участь України в IRENA дозволить:

  • подавати заявки до Фонду розвитку Абу-Дабі щодо отримання пільгових кредитів на «зелені» проекти (під 1-2 % терміном до 20 років, включаючи 5-річний пільговий період, за умови співфінансування 50 % вартості проекту);
  • тісно та плідно співпрацювати із розвинутими державами;
  • мати доступ до передових досліджень, практик та технологій щодо використання відновлюваних джерел енергії;
  • збільшувати інвестиції у вітчизняну відновлювану енергетику;
  • удосконалювати законодавчу базу та розробляти ефективні механізми стимулювання розвитку «чистої» енергетики.

Крім цього, Україна буде офіційним учасником щорічних засідань Асамблеї IRENA, де законодавці та підприємці більше 150 країн світу визначають курс подальших дій та рішень заради зменшення енергозалежності та розвитку «чистої» енергетики.

Виконано за допомогою Disqus