Законопроект 6606 стане кроком до експериментів над українцями — експерти

28 лютого 2018 886 0
Учасники конференції «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606»
Kurkul.comУчасники конференції «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606»

У прес-центрі Інформаційного агентства «Інтерфакс-Україна» відбулась прес-конференція на тему «Аграрне лобі парламенту готує українців до генетичних експериментів над собою. Законопроект 6606».

Цим документом скасовується норма ЗУ «Про пестициди та агрохімікати», в якій встановлювалось, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів для державних випробувань і науково-технологічних досліджень та випробувань є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються.

На думку учасників прес-конференції, скасування цієї норми може призвести до цілої низки негативних наслідків.

Як підкреслив власник групи компаній UKRAVIT Віталій Ільченко, у Європейському Союзі процес випробування і реєстрації нового препарату триває протягом 10 років. Тоді як в Україні — приблизно 2 роки. Тож зрозумілі намагання лобістів інтересів великих міжнародних корпорацій скористатися можливістю отримати величезні площі сільгоспугідь для прискорених експериментів для своїх продуктів.

«До того ж, вони можуть уникнути репутаційних втрат. Якщо, наприклад, після 10 років випробувань на європейських майданчиках виявиться, що речовина шкідлива для довкілля, для людей чи тварин. В Україні для них такі ризики знижуються. При цьому не зрозумілі мотиви як депутатів, які подали вказаний законопроект, так і його лобістів. Зокрема, пана Віктора Погорілого та Європейської Бізнес Асоціації. Таке враження, що вони не збираються жити в нашій країні і ростити своїх дітей, тому їх не хвилює, що вона може перетворитися на полігон для випробувань хімічних речовин, а її громадяни, по суті, — на піддослідних кроликів?», — зазначив Віталій Ільченко.

Також він додав, що для наукових досліджень та експериментів вказана обмежувальна норма не ставить перепон, адже ввезення речовин з цією метою регламентуються зовсім іншими документами, за якими наукова галузь вже давно і без проблем працює.

У свою чергу президент Української бізнес-асоціації Володимир Чеповий наголосив, що в разі скасування обов’язкової реєстрації ввезених препаратів наше законодавство суперечитиме правилам, що діють в Європейському Союзі.

«У ЄС правила досить збалансовані, враховують інтереси всіх сторін. Тому дивує, що в Україні, яка заявила про своє прагнення рухатися у бік європейського напрямку й узгодження свого законодавства з нормами Євросоюзу, раптом виникають такі прецеденти лобіювання дивних законів, які порушують європейські норми. Тож варто спитати в ініціаторів законопроекту — чи ми йдемо в Європу, чи ми є полігоном для експериментів?», — зауважив Володимир Чеповий.

Однозначно висловилася проти скасування вимоги, яка є запобіжником для виведення на українські терени неперевірених хімічних речовин, також і голова Асоціації тваринників України, співвласник ДК «АгроВет Атлантик» Ірина Паламар.

«Я вважаю, що прийняття закону №6606 — це зрада національних інтересів. Якщо введена ним норма вступить в силу, то Україна з аграрної держави перетвориться на хімічну лабораторію», — зазначила вона.

За словами директора Української асоціації виробників електротехніки Олега Іваненка, найбільше в ситуації зі згаданим законом насторожують два моменти. По-перше, стає очевидним, що за межами нашої держави дехто хоче бачити її як сировинний придаток до ЄС.

«Було б зрозуміло, якби це були якісь новітні технології на кшталт енергозбереження чи відновлюваної енергетики. Але ж ввозити такі технології без реєстрації нам чомусь ніхто не пропонує. Зате пропонують сумнівні препарати хімічного походження. А друге, лобіюються інтереси закордонних виробників, не приймаючи до уваги інтереси вітчизняних», — наголосив Олег Іваненко.

Як один із можливих компромісів учасники прес-конференції запропонували уточнити норму, щоб речовина, яка ввозиться, була зареєстрована принаймні у країні, що є членом СОТ. І наголосили, що звертатимуться до всіх можливих як міжнародних організацій, так і вітчизняних владних структур, зокрема до Голови Верховної Ради, аби не допустити «відкриття воріт» на нашу територію для речовини та препаратів неперевіреної дії.

Виконано за допомогою Disqus