Минулого року експорт горіхів приніс Україні $101 млн

3 березня 2018 1112 0
Частка горіхів склала 24 % від усієї експортної виручки у плодоовочевому сегменті
pixabay.comЧастка горіхів склала 24 % від усієї експортної виручки у плодоовочевому сегменті

У 2017 р. експорт волоських горіхів склав 24 % від усієї експортної виручки у плодоовочевому сегменті на суму $101 млн. Більше було експортовано лише концентратів томатного, яблучного та інших соків, а також експорт соків, що склало близько 31 % від загальної суми. Про це повідомив економіст департаменту технічного співробітництва ФАО Андрій Ярмак на своїй сторінці у Facebook.

Читати по темі: Садівники роблять ставки на волоський горіх через його невибагливість та високу рентабельність

За його словами загалом плодоовочевий сектор приніс України в 2017 р. $414 млн, з яких свіжі свіжа плодоовочева продукція з горіхами — $238 млн, а продукти переробки — $176 млн.

«Горіхи дають більше експортної виручки, ніж усі фрукти разом взяті: більше, ніж експорт борошна, спирту, яловичини або сухого молока. При цьому зростання експорту горіху останнім часом не відзначається. На превеликий жаль, корупційні схеми, які заважають прозорому експорту цього товару, продовжують негативно впливати на галузь та скорочують експортну виручку. Водночас, вже за 2-3 роки почнуть давати врожай нові інтенсивні сади волоського горіха, які зможуть надати новий поштовх цьому бізнесу», — пише експерт.

Також він повідомляє, що плодоовочевий сектор (свіжий ринок) дуже швидко оговтався від втрати російського ринку. Більше того, почав зростати ще швидше. До того ж, зроблено акцент на якість і на додану вартість.

Виконано за допомогою Disqus