Весняна посівна обійдеться аграріям у 127 млрд грн

13 березня 2018 193 0
Весняна посівна обійдеться аграріям у 127 млрд грн
Kurkul.comВесняна посівна обійдеться аграріям у 127 млрд грн

За прогнозами експертів, у 2018 р. на весняну посівну аграріям доведеться витратити 127 млрд грн, що на 24 млрд грн менше, ніж торік. Про це повідомляє agro-smart.com.ua.

За словами експертів аграрних ринків, витрати стосуються шести основних культур: кукурудзи, соняшнику, ріпаку, пшениці, ячменю, сої. Йдеться про витрати на насіння, добрива, засоби захисту рослин, паливно-мастильні матеріали, зарплату, оренду землі, амортизацію основних засобів виробництва (трактори, комбайни, елеватори і т.п.). А ще на оплату послуг стороннім організаціям — на оренду машин для перевезення врожаю.

Частка насіння в собівартості витрат на пшеницю, ячмінь, сою — низька, тому що зазвичай виробники використовують власне оброблене насіння цих культур. А ось насіння кукурудзи, соняшнику, ріпаку — дороге, оскільки в основному це імпортні гібриди. У результаті, витрати на посів пшениці — $40/га, а кукурудзи — $100–150/га. Отже, частка насіння в структурі витрат становить 8–15%, залежно від культури.

Для кукурудзи та ріпаку добрив потрібно багато (в середньому складають 25–30% в структурі витрат), для інших — менше (17–18%). Крім цього, витрати на пальне складуть 8–10%, оплата праці та амортизація техніки — по 5%, на засоби захисту — 8–15% від загальних витрат.

Виконано за допомогою Disqus