На Київщині рейдери намагаються відібрати землю у селян

19 квітня 2018 1728 0
На Київщині рейдери хочуть відібрати у селян 273 га землі
Kurkul.comНа Київщині рейдери хочуть відібрати у селян 273 га землі

В селі Потік, Миронівського району Київської області, рейдери намагаються відібрати у селян 70 земельних ділянок, повідомляє Моя Київщіна.

Земельні ділянки перейшли у власність місцевих жителів після банкрутства ТОВ «Потік», яке в свою чергу, отримало їх після розпаду колгоспу «імені Карла Маркса». Проте, нещодавно на селі з’явилися підприємці, що назвалися представниками СТОВ «Потік» і відповідно, правонаступниками колективного господарства.

Бізнесмени не обмежилися заявами і звернулися до Держгеокадастру з вимогою надати їм землі, які перебувають у приватній власності селян з Миронівщини. Місцевих жителів ніхто не попередив і про ситуацію вони дізналися випадково, з реєстру судових справ.

Товариство «Потік» знайшло землевпорядну організацію, яка, не зважаючи на існуючі права власності, розробила проекти на 4 земельні ділянки загальною площею 273 га, які вже 20 років як передані колишнім співробітникам місцевого колгоспу в якості паїв, про що свідчить рішення сільської ради від 4 серпня 2000 р.

За інформацією «Моєї Київщіни», основним спонсором цієї санації є підприємство «Планета-Зем».

«Кінцевим бенефеціаром цієї компанії є Ольга Рудьковська. В декількох інших аграрних підприємствах, вона фігурує кінцевим власником поряд із Сергієм Рудьковським, швидше за все, братом Миколи Рудьковського — екс-міністром транспорту в уряді Януковича», — повідомляє видання.

У разі задоволення цього позову буде порушено права власності на земельні ділянки 70 жителів села Потік. Для багатьох з них ця земля — єдине джерело доходу.

Виконано за допомогою Disqus