Виробники молока почали користуватися Аграрними розписками

21 червня 2018 127 0
Виробники молока почали користуватися Аграрними розписками
Kurkul.com

ФГ «Сподівання», що на Львівщині, скористалося можливостями нового фінансового інструменту. Від місцевого приватного підприємства «Кооперативна солідарність» воно отримало позику під заставу 25 т коров’ячого незбираного молока, яке має поставляти кредитору впродовж року. Про це повідомляє Національний прес-клуб «Українська перпектива».

У договорі за аграрною розпискою чітко виписані параметри співпраці. Сторони передбачили й форс-мажорні обставини. В договорі зазначили, що в разі нестачі молока для повного погашення зобов’язань позичальник може розрахуватися за аграрною розпискою майбутнім врожаєм будь-якої іншої сільськогосподарської продукції.

Голова господарства Михайло Маціканич працює на фермі сам з дружиною, сином та має одного найманого працівника. Обробляє 30 га землі та утримує 21 корову. Тож обігових коштів постійно бракує.

З 21 корови у господарстві доїться лише 7 корів.

Впродовж доби фермерське господарство виробляє 100 л молока. Але планує наростити ці обсяги, і не лише за рахунок збільшення поголів’я стада, але й завдяки зростанню його продуктивності. І це була основна причина, яка спонукала фермера оформити аграрну розписку.

«Зараз іде заготівля кормів. Весною не було дощів, і трава вродила невеликою. Тож треба запастися сіном. І взагалі багато чого є в планах», — розповів фермер.

Унікальність «молочної» аграрної розписки полягає не лише в тому, що вона стала першою в тваринницькій галузі. Її особливість зумовлює й те, що за реалізацію договору взялися не дві сторони, як це зазвичай відбувається, а три. Крім кредитора і позичальника суттєві зобов’язання на себе взяла і Львівська аграрна дорадча служба.

За словами директора Львівської аграрної дорадчої служби і водночас — президента Національної асоціації дорадчих служб України Івана Паньківа, згідно з договором дорадча служба бере на себе зобов’язання надавати не лише високоякісні дорадчі послуги, а й забезпечувати участь Михайла Маціканича в навчальних програмах, які вона проводить.

Виконано за допомогою Disqus