Засуха негативно позначилася на цукрових буряках — експерт

18 вересня 2015 54 0
Засуха негативно позначилася на цукрових буряках — експерт
Latifundist.comЗасуха негативно позначилася на цукрових буряках — експерт

Загалом в Україні приблизно 600 тис. т перехідного залишку цукру. Зазначив заступник голови асоціації «Вінниця-цукор» Леонід Козодой, пише «Урядовий кур'єр».

За його словами, з урахуванням очікуваних обсягів виробництва у новому сезоні цукру вистачить. Торік було перевиробництво цукру, і тому нині в області на кожному з цукрових заводів є його перехідний залишок.

«Цукор споживатимемо власний. В області врахували те, що сировини буде менше. Кілька підприємств не працюватимуть, щоб решта мала солодких коренів на оптимальний цикл роботи, що позначається на собівартості готової продукції. Цукрові підприємства, щоб не зазнати збитків, мають відпускати його по 15-16 грн/кг. Однак за якою ціною його реалізуватимуть, залежатиме від ситуації на ринку», — зауважив експерт.

Також додав, що Вінницька область постраждала чи не найбільше з-поміж базових бурякосіючих регіонів.

«Вага солодких коренів порівняно з аналогічним торішнім періодом менша. Зокрема якщо на 10 вересня у країні мінус у середньому становив 60 грамів, то на Вінниччині — 146. Тож заготовлять солодких коренів менше, ніж торік. Вміст цукру в буряках високий — понад 17%», — сказав Леонід Козодой.

Експерт наголосив, що вилучати його непросто, бо засуха специфічно позначилася на стані коренів. Є сподівання, що під час збирання врожаю підуть дощі, які виправлять ситуацію. Нині очевидно, що вінницькі цукровари вироблять продукції менше, ніж торік. За даними асоціації «Вінниця-цукор», його буде приблизно 250-270 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus