Німецькі вчені виростили рекордний врожай овочів в Антарктиді

22 вересня 2018 119 0
Редиск, вирощений у спеціальній теплиці EDEN ISS в Антарктиді
Dlr.deРедиск, вирощений у спеціальній теплиці EDEN ISS в Антарктиді

З початку року на німецькій антарктичній дослідній станції Neumayer Station III Інституту Альфреда Вегенера вирощують зелень, салат латук та овочі. Робота вчених в суворих кліматичних умовах вже за півроку довела ефективність спеціальних теплиць EDEN ISS. Так, на площі близько 13 м2 вдалось виростити 77 кг салату латуку, 51 кг огірків, 29 кг томатів, 12 кг капусти кольрабі, 5 кг редиса і 9 кг зелені. Про це повідомляє Dlr.de.

Інженер і вчений з DLR Пол Забель стверджує, що особливо добре салат, томати, огірки та зелень розвиваються в умовах 21°C і 65% відносної вологості.

Проте, ситуація з вирощуванням перцю та суниці садової дещо складніша.

«Штучне запилення викликає деякі проблеми: вдалося виростити тільки кілька плодів перцю, а полуниця взагалі не росте», — зазначає Пол Забель.

Науковці повідомили, під час екстремальних погодних умов, контроль за вирощування овочів в теплиці вівся дистанційно через науковий центр в Бремені.

Наразі в теплиці проводиться 40 різних експериментів. Пол Забель працює над отриманням мікробіологічних зразків та вивченням якості врожаю. Проводять дослідження також впливу отриманого врожаю на здоров’я членів команди, які зимують на станції.

Дослідження вирощування овочів в спеціальній теплиці EDEN ISS проводились під керівництвом Німецького аерокосмічного центру (Deutsches Zentrum für Luft und Raumfahrt, DLR). Зазначається, що дані дослідів стануть у нагоді астронавтам у майбутніх висадках на Місяць та Марс

Виконано за допомогою Disqus