Дефіцит гречки призведе до її подорожчання — прогноз

17 жовтня 2018 400 0
Дефіцит гречки призведе до її подорожчання — прогноз
dpchas.com.ua

Цього року цінова ситуація попередніх років, коли Україна завозила гречку з Китаю і ціна на полицях злетіла в 3 рази, може повторитися. Фермери віддають перевагу більш маржинальним експортним культурам, а пропозиція з боку РФ може скоротитися на 10-15%. Про це в ексклюзивному коментарі Kurkul.com повідомила керівник відділу аналітики та даних MarcoPolo Commodities Олена Нероба.

«Сьогодні під тиском казахської пропозиції ціна у переробників знижується, що робить культуру ще менш привабливою для українських виробників. Несуттєву підтримку цінам може дати історично низький урожай в ряді регіонів РФ, де через негативний погодний сценарій в Сибіру, ​​на Алтаї та інших регіонах спостерігається недозрівання зерна і складності зі збираням», — повідомила експерт.

За її словами, початкові запаси гречки в розмірі 60 тис. т можуть покрити менше третини річного споживання. Україна зібрала 132 тис. т гречки, решта — близько 30 тис. т, буде імпортована з РФ і Казахстану.

Вона додала, що у поточному МР під гречку в Україні було відведено 107 тис. га, але через низьку рентабельність вже в наступного року ця цифра може скоротитися у два рази.

Виконано за допомогою Disqus