Реклама

Сесвандерхаве-Україна презентувала насіння органічних цукрових буряків

11 грудня 2018 84 0
Сесвандерхаве-Україна презентувала насіння органічних цукрових буряків

Компанія «Сесвандерхаве-Україна» презентувала вітчизняним сільгоспвиробникам насіння цукрових буряків для виробництва органічного цукру. Першими дослідити та відпрацювати нову технологію взялись аграрії ТОВ «Ріттер Біо Агро» та ТОВ «Дедденс Агро».

Нове насіння, виробництво якого започаткував український завод «Сесвандерхаве», вирощується без використання пестицидів. Органік сегмент призначений спеціально для господарств, що вирощують коренеплоди для виробництва органічного цукру.

Для потреб органічного буряківництва, компанія обрала насіння сучасних високопродуктивних гібридів, адаптоване до умов вирощування, необхідної чистоти та величини.

За словами заступника директора з виробництва ТОВ «Дедденс Агро» Леоніда Ільчишина, норма висіву становила приблизно 2,5 посівні одиниці/га. Сіяли органічні буряки відразу після культивації, у вологий ґрунт на глибину 1,5-2 см.

«Починали з витримування сівозмін: найкращим попередником буряків завжди виступає озима пшениця, посіяна по багаторічних травах. Після жнив восени сіяли сидерати на добриво і для розпушування ґрунту (тритикале + панінський горошок). Перед осінньою оранкою обов'язково вносили органічний компост з нормою 6 т/га, потім — вирівнювали поля, а взимку — снігозатримання. Весною перед сівбою поле культивували компактором на глибину 1,5-2см. Щодо строків сівби, то ранні посіви можуть бути не завжди виправданими через масу шкідників. Наприклад, цього року поле, призначене для органічного цукрового буряку довелося засівати 10 травня і тільки таким чином вдалось отримати неушкоджені здорові посіви», — розповідає заступник директора з виробництва ТОВ «Дедденс Агро».

До підбору насіння у ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» поставились з особливою увагою, адже для компанії такий проект був пілотним. Усі питання присвячені першій практиці підготовки насіння для органічного буряківництва обговорювались на спеціальній нараді.

«Замовлення від ТОВ «Дедденс Агро» було досить важливим, і відповідальним, адже це був пілотний проект, причому не всі наші гібриди могли бути використані без дражування, що було вимогою замовника, оскільки деякі природньо, генетично-обумовлено мають не крупне насіння і після шліфовки не відповідають розмірам 3,5-4,5 мм. Довелося підбирати спеціальні партії насіння, що поєднували відмінну якість, необхідну характеристику гібриду та діаметр насіння», — розповідає головний технолог ТОВ «Сесвандерхаве-Україна» Станіслав Марченко.

Як зазначили в ТОВ «Дедденс Агро», в процесі вегетації частина рослин все ж пошкоджувалась шкідниками і хворобами, особливо коренеїдом, втім гібриди SESVanderHave достойно витримали іспит і вже в середині липня багато рослин мали 300 г коренеплоди.

Контроль бур’янів проводили з використанням виключно механічних методів, в тому числі ручної прополки. Тим часом тепла липнева погода та рясні дощі сприяли не лише активному росту рослин буряків, але і появі хвороб коренеплоду, втім показник уражень гнилями невеликий, у межах 1-2%.

За результатами вирощування кращим гібридом по розвитку став Бакара. Остаточного переможця і кандидата на вирощування у наступному році визначать уже за результатами нинішнього сезону.

Тож відтепер насіннєвий завод SESVanderHave (Україна) виробляє насіння:

  • з класичним хімічним захистом від шкідників і хвороб;
  • з посиленим хімічним захистом від шкідників і хвороб;
  • «Органік», тобто повністю без використання пестицидів.

Детальніше про нові гібриди органічних цукрових буряків дізнавайтесь на офіційному сайті «Сесвандерхаве-Україна».

Виконано за допомогою Disqus