Збирання цукрових буряків

ALFA Smart Agro та SESVanderHave продемонстрували результати спільної роботи

12 листопада 2018 170 0

У Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro в Київській області зібрано рекордний врожай цукрових буряків — до 990 ц/га. Цукристість коренеплодів становить 15,8%.

Цього року на дослідному полі провідного виробника ЗЗР були висіяні 12 гібридів селекції SESVanderHave. Система захисту повністю складалася із препаратів ALFA Smart Agro.

«Цукровий буряк — культура, врожайність якої надзвичайно залежить від схеми захисту. Ми знаємо, що цукровий буряк дуже чутливий до дії гербіцидів. Тому важливо обирати препарати, які мають найменшу фітотоксичність по відношенню до культури», — зазначає директор із розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro Сергій Кнечунас.

Сергій Кнечунас, директор із розвитку портфеля продуктів ALFA Smart Agro

У нинішньому сезоні особливих проблем на дослідних ділянках цукрових буряків агрономам ALFA Smart Agro завдали злакові бур’яни, адже попередниками були зернові культури. Фахівці відзначають особливо м’яку дію грамініциду Кайман® — він очистив поле від однорічних і багаторічних злаків, при цьому жодної фітотоксичної дії на цукровий буряк не спостерігалося.

Цукровий буряк

У зв’язку із дощовою погодою у другій половині літа постала необхідність у трьох фунгіцидних обробках — вносилися фунгіциди Тезис®, Фенікс Дуо® та Болівар Форте®.

«Фунгіцидний захист прямим чином впливає на майбутню цукристість. Адже якщо вегетативна маса залишається здоровою, згодом рослина не витрачає поживні речовини на її відновлення з коренеплоду», — говорить Сергій Кнечунас.

Усі три фунгіциди володіють яскраво вираженим стоп-ефектом. Спалахи церкоспорозу, які значно пошкодили посіви цукрових буряків у сусідніх господарствах, у Дослідно-демонстраційному центрі ALFA Smart Agro були миттєво зупинені.

Коренеплід цукрового буряку

Василь Козій, к. с.-г. наук, технічний спеціаліст українського представництва SESVanderHave

«Компанія SESVanderHave є світовим лідером селекції цукрових буряків. І в Європі, і в Україні офіційні випробування постійно підтверджують, що гібриди селекції SESVanderHave відзначаються найвищою продуктивністю. Тому технологія вирощування, яка може повністю розкрити потенціал гібриду — надзвичайно важливий елемент, «наріжний камінь» в отриманні максимальних врожаїв. Схема використання агротехнічних і агрохімічних прийомів, розроблена фахівцями ALFA Smart Agro, розкриває потенціал наших гібридів. Це свого роду сортова агротехніка вирощування цукрового буряку», зазначає к. с.-г. наук, технічний спеціаліст українського представництва SESVanderHave Василь Козій.

Збирання цукрових буряків

«Я рекомендую звернути увагу на поради ALFA Smart Agro не тільки в плані контролю бур’янів та шкідників, а, в першу чергу, фунгіцидного захисту, і ось чому. Як відомо, цього року на більшості бурякових полів нашої країни спостерігались ураження коренеплодів хворобами, збудниками яких були різні патогенні гриби та бактерії. Хвороби почали проявлятись у червні, і це був дуже критичний момент у використанні лікувальних препаратів. Як вони спрацювали, було видно вже при збиранні врожаю. На дослідному полі ALFA Smart Agro все було гаразд: гібриди SESVanderHave, незалежно від їхньої стійкості до хвороб коренеплоду, повністю були здорові», — наголошує Василь Козій.

 

Виконано за допомогою Disqus
Матеріали за темою