Амброзію на Полтавщині знищуватимуть за рахунок бюджетних коштів

18 лютого 2019 152 0
Амброзію на Полтавщині знищуватимуть за рахунок бюджетних коштів
agroscience.com.ua

У четвер 14 лютого 2019 року сесія Полтавської обласної ради прийняла «Програму фітосанітарних заходів по ліквідації регульованих шкідливих організмів на території Полтавської області на 2019-2023 роки».

Програма містить розрахунки потреби в коштах для ліквідації амброзії сільгоспвиробниками, службами автомобільних доріг, а також у населених пунктах. Загальна вартість таких робіт у 2019 році оцінюють на рівні 32,2 млн грн, ідеться в повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

«Але обласний і місцеві бюджети будуть задіяні лише на роботи виконані в межах населених пунктів, зважаючи на шкодочинність амброзії полинолистної здоров’ю людей. За розрахунками виходячи з даних Держпродслужби про карантинні вогнища поширення амброзії в населених пунктах, а це майже 3,4 тис. га, потреба в коштах обласного бюджету в поточному році може скласти близько 7 млн грн при умові співфінансування з місцевих бюджетів в таких же розмірах», — інформує департамент.

Програма повинна стати генератором дій органів влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання і громад по боротьбі карантинними організмами, зокрема амброзії полинолистої — природнього, але досить шкідливого для населення алергена. Документ описує практичні заходи з локалізації шкідливих організмів, завдання для всіх суб’єктів управління територіями і господарювання та визначений рівень відповідальності відповідно до закону України «Про карантин рослин».

Посилюється організаційна роль надзвичайних протиепізоотичних комісій в цьому питанні.

Станом на 01 січня 2019 р. у Полтавській області зареєстровано чотири види регульованих шкідливих організмів:

  • американський білий метелик — 279,023 га;
  • амброзія полинолиста — 10 216,273 га;
  • повитиця польова — 1,52 га;
  • бактеріальне в’янення кукурудзи — 50 га.

Карантинний режим по американському білому метелику запроваджено в 8 районах, 45 населених пунктах та 26 господарствах; по повитиці польовій в 3 районах і 4 населених пунктах; по амброзії полинолистій в 25 районах, 240 населених пунктах, 3013 присадибних ділянках та 175 господарствах.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів обласного, районного та місцевих бюджетів, землевласників та землекористувачів, а також з інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.

Кошти обласного бюджету спрямовуються районним бюджетам та бюджетам сільських, селищних, міських рад утворених відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» на виконання заходів Програми у вигляді субвенцій місцевим бюджетам, як відшкодування витрат по організації благоустрою населених пунктів на умовах співфінансування місцевими бюджетами не менше половини вартості робіт та матеріалів, що підтверджується рішенням відповідних місцевих громад про виділення коштів.

Виконано за допомогою Disqus