Реклама

Перші «міжнародні» аграрні розписки запрацюють уже цієї весни — IFC

18 лютого 2019 380 0
Перші «міжнародні» аграрні розписки запрацюють уже цієї весни — IFC
ukrainians.today

Після набуття чинності Закону України «Про валюту і валютні операції» в лютому 2019 р. українські фермери зможуть працювати з аграрними розписками, де кредитором є нерезидент.

Про це повідомили фахівці проекту IFC «Аграрні розписки в Україні».

Читатйте також: Аграрні розписки: що треба знати с/г виробнику?

«За 2018 рік фермери видали 669 аграрних розписок на загальну суму 5,2 млрд грн, а від початку 2019 року середини лютого вже видано 104 розписки на суму більше 1 млрд грн. Наступними кроками розвитку інструменту аграрних розписок стане робота на міжнародному рівні, зокрема можливість для фермерів залучати фінансування від кредиторів-нерезидентів», — ідеться в повідомленні.

Менеджери проекту «Аграрні розписки в Україні» розроблили відповідна бізнес-модель і, очікується, що перші «міжнародні» аграрні розписки будуть видані вже цієї весни.

«Наступним етапом буде розробка моделі для роботи з нерезидентами за товарними аграрними розписками, котрі передбачають фізичну поставку сільгосппродукції для погашення зобов’язання за розпискою. Також у планах проекту модернізація законодавства для створення вторинного ринку аграрних розписок (сек’юритизації)», — розповідають розробники проекту.

Залучення фінансування в агросектор не лише з України, але й з міжнародних ринків, дозволить покращити кредитні умови та сприяти розвитку фінансового ринку. За допомогою аграрних розписок навіть невеликі агровиробничі підприємства зможуть отримати доступ до дешевших ресурсів, який наразі мають лише агрохолдинги. Так невеликі фермери зможуть більше інвестувати у розвиток свого бізнесу, збільшувати продуктивність та врожайність. На рівні ринку це забезпечить довгостроковий сталий розвиток аграрної галузі.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама
Матеріали за темою