В Україні знов дешевшає цибуля

24 лютого 2019 45 0
 В Україні знов дешевшає цибуля

Українські фермери вимушені знижувати ціну на цибулю. Таку тенденцію спричинило зниження торгівельної активності на ринку, яке було спровоковано збільшенням поставок імпортної цибулі з Казахстану і Узбекистану. Про це повідомляє EastFruit.

Тож наразі імпортну цибулю в Україні продають за ціною від 10 грн/кг ($0,37/кг). При тому, що її якість останнім часом помітно знизилась.

Через таку ситуацію з ціною, українські виробники цибулі змушені зменшувати її вартість. Сьогодні продукцію відвантажують по 11-14 грн/кг ($0,41-0,52/кг) у залежності від якості. Таким чином, лише за поточний тиждень середня ціна на цибулю на українському ринку знизилась на 8%.

На вартість овоча також вплинуло те, що вітчизняні фермери почали розпродавати свої запаси зі сховищ перед стартом сезону польових робіт. Пропозиція цибулі з українських господарств різко збільшилася, проте попит на неї залишився невисоким.

Варто також зазначити, що ціна на цибулю з місцевих господарств в Україні як і раніше утримується на рекордно високому рівні. Для порівняння, у кінці лютого 2018 р. цю продукцію українські фермери відвантажували в середньому в 3,5 рази дешевше, ніж зараз. До того ж аналітики ринку відзначають, що перспектив до покращення ситуації у цьому сегменті поки не спостерігається.

Виконано за допомогою Disqus