Україна розширила ринки експорту меду до 40 країн

26 лютого 2019 195 0
Україна розширила ринки експорту меду до 40 країн
AgroPolit.com

У 2012 р. експорт українського меду відбувався лише в 11 краї. За результатами 2018 р., Україна експортує його уже до близько 40 країн світу. Про це заявив директор із розвитку компанії-експортера меду «Асканія-пак» Віктор Іванченко під час зустрічі з членами Спілки пасічників Миколаївської області, передає AgroPolit.com.

Читайте більше: Пасічники Вінниччини експортують 80% меду щороку

«Ми постачаємо мед усюди: в Японію, в США, в Європу, на Близький Схід. Змінилась і структура: якщо в 2012 р. 33% постачали на трейдерів і 67% — на фасувальників, то вже на кінець 2018 р. ситуація змінилася — ми постачаємо більшість меду на фасувальників», — сказав Віктор Іванченко.

За його словами, весь мед, якщо він відповідає прописаним стандартам якості, є натуральним, виникають питання тільки стосовно споживчих властивостей того чи іншого меду.

«Мед із співвідношенням фруктози та глюкози більш ніж 1,35 (різнотрав’я) — ця категорія найбільш ємна та користується найбільшим попитом. При такому співвідношенні мед не кристалізується. Найкрупніші постачальники такого меду: Аргентина, Китай. Соняшниковий мед має низьке співвідношення фруктози і глюкози. Це хороший і якісний мед. Головна його властивість — він швидко кристалізується. В чому також проблема нашого соняшнику, що він навіть після пастеризації, все одно протягом 3-6 місяців кристалізується. Мед із акації — найпопулярніший. Все дуже просто: він рідкий, прозорий», — сказав експерт.

На даний момент є чотири основних ринків збуту меду: Європа, США, Близький Схід, Японія.

За словами Віктора Іванченка, світовий імпорт-експорт меду оцінюється на рівні 600 тис. т — приблизно по 35% споживається в Європі та США. Таким чином, в Європі діють найбільш суворі вимоги до якості меду, а також існує високий попит на органічну продукцію.

Виконано за допомогою Disqus