Фермери не мають коштів на придбання землі — думка

28 лютого 2019 170 0
Фермери не мають коштів на придбання землі — думка

Фермери та політики підтримують рішення Президента про продовження мораторію на продаж землі с/г призначення. Зараз у фермерів немає коштів аби купити землю. Про це повідомив директор ТОВ «Степ» Олександр Усик у матеріалі «АгроЗнавці: за і проти відкриття ринку землі» на Kurkul.com.

«Я за продовження мораторію на землю. У простого фермера немає грошей для купівлі землі. Бо ми не можемо знати, як будемо працювати після відкриття продажу. Чи взагалі будемо існувати», — вважає фермер.

За його словами, великий агрохолдинг може скупити землю за декілька днів. А малі господарства припинять існування, а працівники втратять робочі місця.

«Якби у нас були обігові кошти, пільгові кредити, тоді було б краще. Я можу сказати, що наші пайовики, особливо спадкоємці землі, готові виставляти на продаж свої паї. І це майже 70% власників землі. Хоча деякі люди не виживуть без плати за пай, бо вони живуть за ці гроші, які ми їм платимо. Це я кажу про ситуацію у селі», — говорить Олександр Усик.

На думку лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка, продавати землю також не можна ні в якому разі.

«Дозволяти продаж землі категорично не можна. Хто її купить? Український селянин не купить, бо в нього грошей немає. Її скуплять транснаціональні компанії, латифундисти, засіють технічними культурами», — переконаний Олег Ляшко.

Він додав, що варто налагодити продаж продукції, а не землі. Для цього треба налагодити переробку, створювати робочі місця в селі.

Виконано за допомогою Disqus