У виноградниках півдня України виявили нових шкідників

7 березня 2019 1744 0
У виноградниках півдня України виявили нових шкідників
pixabay.com

Після моніторингу виноградників Півдня України фахівцями Інституту виноградарства і виноробства імені В. Є. Таїрова, було виявлено не лише численні осередки розмноження шкідників і активізації хвороб, а й нові види шкідливих організмів. Про це повідомляє SuperAgronom.com з посиланням на agrotimes.net.

Загалом у виноградниках було помічено зміну видового складу шкідників і зростання їхніх популяцій. Особливо чітко це простежується на прикладі сисних комах — трипсів, цикадок і чотириногих кліщів.

Раніше у більшості виноградників ці види мешкали невеликими осередками й не завдавали відчутної шкоди. Однак останніми роками в результаті зміни стратегії захисту виноградних насаджень від павутинних кліщів, трипси, цикадки й чотириногі кліщі набули статусу економічно значимих шкідників виноградних рослин.

За словами науковців, видове різноманіття членистоногих у виноградних екосистемах потребує постійного спостереження, вчасного виявлення нових і найбільш шкідливих видів. У зв’язку з високими пристосувальними здібностями сисних шкідників сучасна система захисту виноградників потребує корекції, передусім оновлення асортименту пестицидів. Вона має враховувати вплив і відомих шкідників, і нових видів.

Виконано за допомогою Disqus