В Україні визначили кращі соки прямого віджиму

239
0
В Україні визначили кращі соки прямого віджиму
pixabay.com

Під час першої в Україні Народної дегустації соків прямого віджиму, яка відбулася в рамках конференції «Технології та Інновації: Від землі — до готового продукту», обрали найкращу продукцію.

Свою продукцію представило 10 виробників. У дегустації брало участь 20 зразків різного соку прямого віджиму у трьох номінаціях. В кожній було обрано трійку лідерів.

«Ви всі знаєте, що на полицях магазинів представлені в основному так звані нектари, натуральних соків прямого віджиму люди споживають не так багато, тому що мало знають про їхні користь і переваги. Тому ми вирішили зібрати виробників і зробити все можливе засобами своїх видань, інтернет-ресурсів, можливостей інформаційних партнерів конференції, щоб інформувати споживача, що цей продукт кращий і здоровіший. Крім того, для виробників фруктів — це фінансово успішна переробка», —  зазначила співзасновниця інформаційно-видавничого проекту «Технології та Інновації» Катерина Конева.

Взяти участь в дегустації та обрати кращі соки мали змогу всі учасники конференції. Дегустація соків проводилася всліпу, і лише наприкінці організатори відкрили всі карти.

Перемогу в категорії «Яблучний сік» завоював ТОВ «Найсік», друге місце — ТМ «Краса Азова», третє місце — ТМ «ПрямоСік».

Золото в категорії «Двокомпонентний сік» отримав «Сік яблучно- грушевий» від ТОВ «Сади Карлівщини». Срібло отримав сік «Яблучно-гарбузовий» від ТОВ «Найсік». Бронзу — «Сік Яблучно-грушевий» від ТМ «Еко Край».

Перемогу в категорії «Трикомпонентний (і більше) сік завоював «Сік Мультифруктовий» від ТМ «ПрямоСік», компанія «Вітмарк». Срібло і бронза дісталася ТОВ «Найсік» за соки «Яблучно-морквяно-гарбузово-буряковий» та «Яблучно-морквяно-гарбузовий» відповідно.

«Найголовніше, що продемонстрував цей захід — процес пішов. Виробники починають працювати саме в напрямку поглибленої переробки. Стосовно технології виробництва соків прямого віджиму, відзначу основні важливі моменти. Взяти яблуко, яке впало, і переробити — це неправильно. Обов’язково треба підходити до процесу творчо: підібрати сорти, вивчити їх, визначити показники: вміст сухих речовин, який аромат і т.д. Звертайтеся до нас в Інститут садівництва, звертайтеся до спеціалістів, які зайняли перші місця, і можуть підказати», — закликав професор, голова відділу переробки та зберігання Інституту садівництва Української академії аграрних наук Олександр Литовченко.

За словами представника компанії EFT Group – Kreuzmayr, головного Технологічного партнера Народної дегустації Олександра Купцова, рівень якості соків прямого віджиму за останні декілька років дуже піднявся за смаковими та іншими параметрами.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus