Реклама

Фахівці порадили, як захистити сою на ранніх етапах розвитку

28 березня 2019 68 0
Фахівці порадили, як захистити сою на ранніх етапах розвитку

Високий рівень забур’яненості сої в гербокритичний період може призвести в подальшому до втрат врожаю на рівні 30-50%. Саме тому на початкових етапах органогенезу дуже важливо забезпечити культуру достатню кількість вологи, елементів живлення та світла.

За рекомендаціями фахівців UKRAVIT сою необхідно висівати вже в чисте, звільнене від бур’янів поле. До появи сходів важливим є застосування ґрунтових гербіцидів.

«Ці агротехнічні прийоми дозволяють відтермінувати появу бур’янів, і відповідно, забезпечують сприятливе середовище для росту і розвитку сої. Тому гербіцидний захист є невід’ємною частиною будь-якої технології вирощування цієї культури», — наголошує керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

Як для до-, так і післясходового контролю бур’янів він рекомендує застосовувати Селефіт Екстра у нормі 2,5 л/га (прометрин, 400 г/л + метрибузин, 100 г/л). Комбінування двох діючих речовин із різних хімічних класів надійно захищає культуру та забезпечує контроль широкого спектру дводольних та деяких злакових видів бур’янів, зокрема амброзії полинолистої, лободи, підмаренника чіпкого, гірчаків, елевзини індійської, пасльону чорного, переліски однорічної та інших.

У такому випадку гербіцид поглинається як кореневою системою, так і проростками бур’янів.

Механізм дії полягає у блокуванні процесу фотосинтезу через зв’язування електронів; припиняється виробництво білків, які є структурними елементами стінок клітин, внаслідок чого ріст бур’янів призупиняється, і вони гинуть.

Максимальна тривалість захисної дії препарату досягається за сприятливих погодних умов (достатня кількість вологи в ґрунті, температурний режим від +12˚С). Крім того, за достатнього рівня зволоження Селефіт Екстра не потребує заробки в ґрунт. 

Якщо ж у посівах переважають однорічні злакові види бур’янів, для розширення спектру дії варто застосувати Тізер, 2,0 л/га (пропізохлор, 720 г/л).

Виконано за допомогою Disqus